REKLAMA
REKLAMA

Sfinks prowadzi rozmowy na temat kolejnych otwarć

www.portalspozywczy.pl 31 sierpnia 2012 11:07

- Założyliśmy, że liczba nowych restauracji w tym roku powinna być zbliżona do liczby ubiegłorocznych otwarć. Aktualnie w fazie realizacji inwestycji są trzy kolejne lokale, wśród których znajduje się także restauracja Chłopskie Jadło. Równocześnie prowadzimy rozmowy na temat kolejnych lokali - mówi serwisowi portalspozywczy.pl, Mariola Krawiec-Rzeszotek, wiceprezes zarządu Sfinks Polska.

REKLAMA

- Pierwsza połowa tego roku oszczędziła branży restauracyjnej niespodzianek, które mogły w znaczący sposób utrudnić prowadzenie biznesu i mamy nadzieję, że podobnie będzie również w drugiej jego części - komentuje Mariola Krawiec-Rzeszotek.

Jak zaznacza, w pierwszym półroczu 2012 r., podobnie jak w roku poprzednim, można też było obserwować dalszy rozwój franczyzy w gastronomii, co dotyczyło nie tylko konceptów do tej pory obecnych na rynku, jak marki Sfinks Polska, ale też zupełnie nowych.
- Okazuje się, że coraz więcej przedsiębiorców dostrzega zalety tego modelu, który sprawdza się bez względu na fazę koniunktury - dodaje.
Zdaniem wiceprezes Sfinksa, odbywające się w czerwcu Euro2012 miało pozytywny wpływ na rynek, jednak na pewno skala korzyści była różna dla poszczególnych podmiotów z branży horeca.
- Zyskały przede wszystkim lokale w miastach, w których odbywały się mecze - przy stadionach i strefach kibica, czyli kluczowych punktach przebywania kibiców. Tego typu restauracje zanotowały w czerwcu kilkudziesięcioprocentowy wzrost obrotów w porównaniu do maja. W skali całej sieci i całego półrocza, tak jak przewidywaliśmy, było to zdarzenie pozytywne, aczkolwiek nie przełomowe - podsumowuje Mariola Krawiec-Rzeszotek


WYBRANE DLA CIEBIE


REKLAMA
REKLAMA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

REKLAMA

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 11549

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 663

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane
REKLAMA