REKLAMA
REKLAMA

Sfinks uruchomi restauracje w Poznaniu i Wrocławiu

Property News 16 sierpnia 2013 16:28

Grupa Sfinks przygotowuje kolejne otwarcia swoich placówek - dowiedział się Propertynews.pl. Już dziś wiadomo, że do końca 2013 roku nowe lokale grupy powstaną w Poznań City Center oraz Futura Park Wrocław.

REKLAMA
- Jak dotąd w 2013 r. spółka uruchomiła 7 restauracji. Planujemy jeszcze otwarcia w Poznań City Center, Wrocław Futura Park oraz kilku innych lokalizacjach, zarówno w dużych aglomeracjach, jak i mniejszych miastach. Łącznie w 2013 r. powinno zostać otwartych kilkanaście nowych restauracji - poinformowali portal Propertynews.pl przedstawiciele sieci.

Pierwsza restauracja Sfinksa w Polsce powstała w 1995 roku. Dziś w skład grupy wchodzi łącznie 111 placówek, w tym 93 marki Sphinx, 11 Chłopskiego Jadła i 7 WOOK. Średnia powierzchnia restauracji Sfinks Polska to 200-300 mkw.

Rok 2012 dla firmy nie był szczególnie owocny pod kątem wyników finansowych. Grupa zanotowała m.in. minimalny spadek dynamiki sprzedaży.

- Należy pamiętać, że sieci Sfinks Polska w tych latach podlegały istotnej restrukturyzacji: rezygnowano z lokalizacji nierentownych lub niespełniających oczekiwań oraz otwierano nowe restauracje. W rezultacie, przychody osiągnięte w 2012 roku zostały wygenerowane na mniejszej liczbie restauracji niż w 2011, a mimo to poziom przychodów został utrzymany - poinformowali przedstawiciele grupy.


WYBRANE DLA CIEBIE


REKLAMA
REKLAMA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

REKLAMA

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 4835

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 663

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane
REKLAMA