Sfinks zakończył prace nad nowym konceptem restauracyjnym

Autor: dlahandlu.pl 17 maja 2011 14:19

W pierwszym kwartale Sfinks uruchomił sześć nowych lokali i rozpoczął inwestycje w kolejnych siedmiu. Ich otwarcie jest planowane na drugi kwartał 2011.

Inwestycje w sieć mają zostać sfinansowane m.in. z emisji akcji, która rozpocznie się 30 maja. Na początku roku wystartowały pierwsze pilotażowe restauracje Sphinx Express, działające w segmencie fast casual dining. W kolejnych trzech tego typu punktach trwają już prace wykończeniowe. - Jeszcze w tym roku planujemy otwarcie ponad 30 restauracji w segmencie casual dinining i fast casual dining - dodaje Jacek Woźniewicz. Na inwestycje w nowe pełnowymiarowe restauracje Sphinx i WOOK oraz restauracje typu express planuje przeznaczyć 41,4 mln zł.

W pierwszej połowie maja Sfinks zakończył prace nad kolejnym konceptem restauracyjnym typu express, działającym w oparciu o markę WOOK. Przygotowano wizualizację, projekt technologiczny i architektoniczny, dokonano wyboru lokalizacji placówek testowych, opracowano menu i standardy działania punktu gastronomicznego. Zaplanowano już działania promocyjne i marketingowe, a także przygotowano miejsce pod inwestycje w pierwszą testową restaurację. Spółka pracuje także nad dostosowaniem swoich obecnych konceptów do wymogów rynków zagranicznych i sprzedaży masterfranczyzy.

Skonsolidowane przychody Sfinks wyniosły w I kw. 41,02 mln zł wobec 38,03 mln zł rok wcześniej. W ujęciu jednostkowym spółka miała 3,94 mln zł straty netto wobec 9,68 mln zł straty rok wcześniej.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIEBĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 11008

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane