Shoper.pl: coraz więcej e-sklepów sprzedaje produkty z kategorii wyposażenie domu i ogrodu

Autor: idg.pl 11 kwietnia 2011 10:47

Platforma e-commerce Shoper przeprowadziła analizę aktywności branżowej polskich przedsiębiorców rozpoczynających działalność w handlu internetowym. Aktywny wzrost zaobserwowano w działach dom i ogród, odzież oraz produkty dla dzieci - podaje portal idg.pl.

Shoper.pl stanowi podstawę technologiczną do prowadzenia działalności dla wielu sklepów internetowych oferujących produkty z różnych kategorii tematycznych. W ciągu ostatnich 6 miesięcy analizował, jakie branże najczęściej otwierają sklepy na jego platformie.

W okresie badawczym 15 proc. sklepów podjęło sprzedaż produktów z kategorii wyposażenie domu i ogrodu, 8 proc. otwieranych sklepów należało do branży odzieżowej, a 7 proc. do branży produktów dla dzieci. Następne były motoryzacja, zdrowie, uroda i komputery.

Pierwsze miejsce kategorii dom i ogród wskazuje na otwieranie się nowych branż na sklepy internetowe. Tradycyjną sprzedaż można uzupełnić o kanał e-commerce, a otwarcie sklepu w internecie wiąże się z mniejszymi kosztami i ryzykiem niż otwarcie placówki tradycyjnej.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIEBĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 10964

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane