REKLAMA
REKLAMA

Sieć Paczkomatów InPost liczy 2 tys. urządzeń

Autor: pr 27 września 2016 11:01

Pierwszy Paczkomat InPost został postawiony we wrześniu 2009 w Krakowie. Po siedmiu latach we wrześniu 2016 r. w zamieszkałym przez 4,5 tysiąca osób Piotrkowie Kujawskim został uruchomiony Paczkomat o numerze 2000.

REKLAMA

Na koniec 2015 r. sieć Paczkomatów w Polsce liczyła 1600 urządzeń. Obecna liczba maszyn wynosi 2000 sztuk tylko na rynku polskim. To nie koniec rozwoju, gdyż InPost uruchamia w tym roku średnio 3 nowe Paczkomaty dziennie, tak by na koniec 2016 roku sieć liczyła 2600 sztuk. Każdego dnia z Paczkomatów odbieranych jest od kilkudziesięciu tysięcy do 200 tysięcy przesyłek.
- Cieszę się, że Paczkomaty stały się trwałym elementem krajobrazu polskich miast. Ich rozwój jest naturalną konsekwencją faktu, że nie każdy ma ochotę i czas na stanie w kolejkach na poczcie czy czekanie w domu na kuriera. Do niedawna koncentrowaliśmy się na największych miastach w których obecnie już funkcjonuje duża sieć Paczkomatów. Jednak w odpowiedzi na liczne zapytania z mniejszych miejscowości zdecydowaliśmy się rozszerzyć jej obszar funkcjonowania, gdyż także mieszkańcy mniejszych miejscowości chcą się na stałe uniezależnić od godzin działania urzędów pocztowych oraz czasu pracy kuriera" - powiedział Rafał Brzoska, założyciel firmy Integer.pl i twórca sieci Paczkomatów w Polsce.
 

 


WYBRANE DLA CIEBIE


REKLAMA
REKLAMA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

REKLAMA

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 12720

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 663

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane
REKLAMA