REKLAMA
REKLAMA

Sieci handlowe chętnie przystąpiły do Świątecznej Zbiórki Żywności

Autor: portalspozywczy.pl 7 grudnia 2011 18:04

- Nie mieliśmy problemów z przyłączaniem sieci handlowych do akcji zbierania żywności. Raczej wszystkie wzięły w niej udział. Musieliśmy zmierzyć się jednak z problemem dotarcia do wszystkich placówek danej sieci, ponieważ nie wszystkie zarządzane są centralnie - mówi w rozmowie z serwisem portalspozywczy.pl, Marek Borowski, prezes Federacji Polskich Banków Żywności.

REKLAMA

Jak dodaje, FPBŻ od wielu lat ma problem z dotarciem do wszystkich sklepów danej sieci, szczególnie tych największych. Zależy to od takich elementów, jak: możliwości logistyczne, dostępność wolontariuszy, pozyskanie organizacji chcących się zaangażować.
- Zauważyliśmy, że sieci, które umożliwiały nam przeprowadzenie akcji, proponują też realizacje różnych eventów, zapraszanie znanych postaci (np. sportowców). Często same zapraszają takie osoby i umożliwiają miejsce do przeprowadzenia akcji. Wiele sieci widzi potencjał w świątecznej zbiórce żywności i podejmuje współprace z Bankami Żywności, ponieważ jest to ciekawe wydarzenie w sklepie, a z drugiej strony akcja ma pozytywny wydźwięk - komentuje Marek Borowski.
Zbiórka jest realizowana także w mniejszych lokalnych sklepach. W jednej takiej placówce udaje się zebraliśmy od 100 do 300 kg żywności.

- Będziemy dążyć do tego, aby rozszerzać tę akcję w sieciach i pojedynczych sklepach - mówi prezes Federacji.
W akcje szczególnie zaangażowała się sieć Piotr i Paweł, które realizuje w całej Polsce zbiórkę żywności przez internet (już od trzech lat). - Sieć stworzyła specjalny sklep internetowy dla tej zbiórki, w którym można zakupić wybrane produkty. Akcja zbiórki internetowej potrwa do 31 grudnia - dodaje. W tym roku do tego projektu pozyskano także sieć Alma Market.

Więcej w artykule: Prezes Banków Żywności: Sieci handlowe widzą potencjał w świątecznej zbiórce żywności


WYBRANE DLA CIEBIE


REKLAMA
REKLAMA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

REKLAMA

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 12742

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 663

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane
REKLAMA