REKLAMA
REKLAMA

Sieci handlowe coraz chętniej wydają karty kredytowe

Autor: Dziennik Gazeta Prawna 14 listopada 2013 14:33

Z danych NBP wynika, że w II kw. tego roku po raz pierwszy od 2009 r. przybyło kart kredytowych. Ich liczba zwiększyła się o 30 tys. i wynosiła na koniec czerwca 6,6 mln sztuk. O poprawie w tym segmencie donosi również Komisja Nadzoru Finansowego. Jej dane wskazują, że po raz pierwszy od kilku lat przestało spadać zadłużenie z tytułu kredytu w kartach. Na koniec września wynosiło ono ok. 12,1 mld zł, czyli tyle samo, ile trzy miesiące wcześniej - pisze "Dziennik Gazeta Prawna".

REKLAMA

Wiele wskazuje na to, że końcówka roku pod względem liczby kart będzie jeszcze lepsza za sprawą poprawiającej się sprzedaży w sklepach. Od kilku miesięcy sieci handlowe coraz chętniej wydają karty kredytowe.

Widoczne jest to np. w hipermarketach Auchan. Jak mowi na łamach "DGP"  Katarzyna Kucharczyk, dyrektor departamentu marketingu i relacji z klientem w firmie Oney, obsługującej karty kredytowe klientów Auchan, porównując dane na temat sprzedaży nowych kart w III kw. tego roku do danych z tego samego okresu roku ubiegłego, można mówić o wzroście na poziomie nawet kilkunastu procent.


WYBRANE DLA CIEBIE


REKLAMA
REKLAMA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

REKLAMA

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 12133

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 663

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane
REKLAMA