REKLAMA
REKLAMA

Sieci handlowe nie chcą ujawniać ile płacą podatków

Autor: Rzeczpospolita 11 września 2012 09:09

Sieci handlowe w Polsce ukrywają, ile płacą fiskusowi. Według Ministerstwa Finansów, zgodnie z zeznaniami CIT-8 za 2011 r. należny podatek dochodowy 20 wybranych podmiotów z branży handlowej wyniósł 709 mln zł. Za 2010 r. ta sama grupa firm odprowadziła 607 mln zł podatku dochodowego - podaje Rzeczpospolita.

REKLAMA
Jak informuje „Rz", łączne przychody 20 największych firm handlowych według szacunków „Rz" przekraczają 130 mld zł. Jednak rzadko która branża pracuje na tak niskich marżach - średnio ok. 2-3 proc. Do tego dochodzą wysokie koszty, zwłaszcza wynajmu powierzchni handlowych i płac - największe sieci zatrudniają nawet po kilkadziesiąt tysięcy osób. Nie pomaga też znaczne spowolnienie coraz silniej obserwowane w handlu.

Co jakiś czas pojawia się pomysł, by opodatkować sieci handlowe. Poza Węgrami w Europie dodatkowy podatek na sieci został nałożony w Irlandii Północnej. Ale pomysły pojawiają się w także w innych krajach. Zawsze w takim przypadku sieci alarmują, że dodatkowe obciążenia doprowadzą do ograniczenia inwestycji, a w perspektywie powstanie mniej miejsc pracy. Trudno jednak bronić tych argumentów w sytuacji, kiedy nie ujawniają danych o płaconych podatkach - czytamy w „Rz".

  • Stonka 2012-09-13 00:46:53

    pracują na znacznie wyższych. Niech te sieci wyjdą z Polski a pojawią się masa nowych polskich firm które zatrudnią więcej pracowników bo także jednostki operacyjne będą pracowały w Polsce.

    Dlaczego nie chcą ujawniać ile płacą podatków? Bo odchodzą tam takie przekręty że wszystkie polskie afery z ostatnich 10 lat to nic w porównaniu do jednego roku działalności zachodniego kapitału w Polsce.

  • :-) 2012-09-11 15:44:16

    sieci handlowe pracuja na marżach 2-3 procent ?!?!, co ten gamoń wypisuje ... :-)

ZOBACZ WSZYSTKIE (2)

WYBRANE DLA CIEBIE


REKLAMA
REKLAMA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

REKLAMA

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 12742

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 663

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane
REKLAMA