REKLAMA
REKLAMA

Sieci kawiarniane szykują się do dalszej ekspansji na polskim rynku

Autor: wyborcza.biz 10 grudnia 2012 11:41

Najwięksi gracze na rynku kawiarni zapowiadają dalszą ekspansję na polskim rynku. Tylko w przyszłym roku otworzą kilkadziesiąt nowych placówek, niektóre pod całkiem nowym szyldem. A jest się o co bić - według danych Euromonitor International ten segment rynku wart jest już ponad 3 mld zł, a do 2015 roku ma szanse wzrosnąć nawet do 5,3 mld zł - podaje serwis Wyborcza.biz.

REKLAMA
Duże zmiany od tego roku wprowadza sieć Coffeeheaven, która przed dwoma laty została przejęta przez Costa Ltd. Firma zdecydowała się na wprowadzenie nowego konceptu, jakim było połączenie obu marek w Costa by Coffeeheaven. Część kawiarni już zmieniła szyld, a kolejne procesy rebradningu planowane są na następne lata.

Zmiany dotknęły również sieć Empik Cafe. Lagardere Services, zarządca takich sklepów jak Relay czy Inmedio, kupił w październiku 49 proc. akcji Empik Cafe i stał się jedynym właścicielem sieci kawiarni. Na rynku jest obecnie 51 lokali, a w przyszłym roku planowane jest otwarcie niespełna 20 nowych kawiarni pod marką Empik Cafe.

Powoli, ale systematycznie, swoją sieć w Polsce powiększa Starbucks. Ostatnio otwarta została 30. kawiarnia, tym razem w Trójmieście. Jeszcze w grudniu uruchomiony zostanie 13. lokal w Warszawie - w centrum handlowym Warszawa-Wileńska. W tym roku sieć Starbucks otworzyła we Wrocławiu pierwszą w Polsce kawiarnię Starbucks Reserve. W Europie kontynentalnej działają na razie tylko trzy takie kawiarnie - także w Moskwie i Amsterdamie.


WYBRANE DLA CIEBIE


REKLAMA
REKLAMA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

REKLAMA

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 12556

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 663

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane
REKLAMA