REKLAMA
REKLAMA

Sieci zrzeszone w POHiD pozwą banki o zwrot interchange?

Autor: cashless.pl 23 lutego 2016 10:39

Na rynku aż huczy, że kilka sieci handlowych zamierza pozwać banki o zwrot ich zdaniem nienależnie pobranej prowizji interchange. To opłata, jaką właściciele sklepów odprowadzają do banków z tytułu płatności przyjętych kartami - pisze portal cashless.pl

REKLAMA

Podstawą do tego żądania ma być wyrok Sądu Apelacyjnego z października ubiegłego roku. SA oddalił w nim apelację banków i przyznał rację Urzędowi Ochrony Konkurencji i Konsumentów oraz Polskiej Organizacji Handlu i Dystrybucji, które twierdziły, że sposób naliczania prowizji interchange na naszym rynku był niezgodny z polskim prawem. Chodziło o to, że stawki tej prowizji były ustalane na podstawie niedozwolonego porozumienia 20 banków, co ograniczało konkurencję.

Banki zapłaciły już za to 160 mln zł kary, ale to nie musi być koniec ich kłopotów z tym związanych. Z informacji portalu cashless wynika, że kilka sieci handlowych zrzeszonych w POHiD zamierza domagać się zwrotu interchange. Wśród firm, które chcą to zrobić, mają być m.in. sklepy Ikea oraz E.Leclerc.

Więcej na cashless.pl


WYBRANE DLA CIEBIE


REKLAMA
REKLAMA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

REKLAMA

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 13025

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 999781

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 664

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane
REKLAMA