REKLAMA
REKLAMA

Sierakowice odpierają zakusy dużych sieci handlowych

Autor: expresskaszubski.pl 12 marca 2014 10:21

Sierakowice są jedną z ostatnich dużych miejscowości w powiecie kartuskim, które nie dopuszczają do budowy dyskontów typu Biedronka, czy Lidl. Władze Sierakowic starają się wszelkimi sposobami odpierać zakusy dużych sieci handlowych, które w ostatnim okresie otworzyły sporo nowych sklepów w powiecie kartuskim - czytamy w serwisie expresskaszubski.pl.

REKLAMA
Zdaniem wójta gminy Sierakowice, Tadeusza Kobieli, wpuszczenie dyskontów równałoby się ze zwiększeniem bezrobocia. Wójt podkreśla, że gmina ma wiele instrumentów administracyjnych, prawnych, które może wykorzystać, by chronić lokalny rynek przed dużymi sieciami.

Szef Sierakowickiego samorządu mówi, że oczekuje od mieszkańców swego rodzaju solidarności i wzajemnego wsparcia, aby wydawane pieniądze zostały w gminie.

 • bo tak 2014-03-13 10:31:00

  Tym sposobem Wójt nie pozwala mieszkańcom Miasta jak i gminy łącznie ok 25 tyś mieszkańców, na głosowanie własnymi nogami gdzie chcą kupować, a cena podstawowych produktów spożywczych dzięki braku konkurencji w mieście powoduje golenie mieszkańców przez lokalny biznes. Brawo wójt Tadeusz.

 • MAREK 2014-03-13 08:58:14

  Brawo dla takiego Wójta ! TO jest Polak przez duże P.

  Jak można było sprzedać się inwestorom z zagranicy

 • myślący 2014-03-12 22:55:22

  Oby jak najwięcej takich wójtów. To jest prawdziwy Polak!

ZOBACZ WSZYSTKIE (3)

WYBRANE DLA CIEBIE


REKLAMA
REKLAMA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

REKLAMA

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 12556

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 663

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane
REKLAMA