REKLAMA
REKLAMA

Sklep Biedronka w Brzesku mógł powstać niezgodnie z prawem

Autor: gazetakrakowska.pl 3 lutego 2015 13:14

Radni nie zgodzili się na ten market na os. Jagiełły. Mimo to inwestor postawił na swoim. Urzędnicy żądają wyjaśnień od nadzoru budowlanego - informuje gazetakrakowska.pl.

REKLAMA

Inwestor wystąpił o warunki zabudowy i zagospodarowania terenu, gdzie miała powstać Biedronka, radni jednak nie zgodzili się na to. Takiej inwestycji sprzeciwiali się m.in mieszkańcy osiedla Jagiełły oraz drobni przedsiębiorcy. Po niedługim czasie inwestor zmienił cel zagospodarowania obiektu pod usługi ochrony zdrowia. Zgodnie z tymi założeniami miała powstać tu wyłącznie przychodnia lekarska oraz sklep z artykułami medycznymi. 

Sklep pod szyldem Biedronki otwarto nieco ponad dwa tygodnie temu. Zanim pojawili się tu pierwsi klienci, odbioru budynku dokonali inspektorzy nadzoru budowlanego - nie stwierdzili rozbieżności w tym, co jest na papierze, a tym co widać gołym okiem.

Sprawą zajęło się nawet Centralne Biuro Antykorupcyjne, po zgłoszeniu, że inwestycja mogła powstać w wyniku złamania prawa, a być może nawet przekazania łapówki. Informacje te nie dały podstawy do wszczęcia w tej sprawie czynności kontrolnych lub procesowych. Mimo wszystko brzescy urzędnicy domagają się teraz wyjaśnień ze strony nadzoru budowlanego.

 


WYBRANE DLA CIEBIE


REKLAMA
REKLAMA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

REKLAMA

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 4835

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 663

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane
REKLAMA