PARTNER PORTALU partner portalu - www.frigologistics.pl

Sklep internetowy wymaga większych nakładów niż tradycyjny

Autor: Dziennik Gazeta Prawna 31 maja 2010 10:02

Sklep on-line wymaga od przedsiębiorców znacznie większego nakładu niż tradycyjny sklep spożywczy, na który wystarczy 60 – 80 tys. zł. W sumie właściciele działających już sieciowych marketów oceniają, że inwestycje we własny sklep internetowy z żywnością mogą sięgnąć nawet kilku mln zł - informuje Dziennik Gazeta Prawna.

Koszty generują m.in. zakup samochodów z chłodnią do transportu artykułów wymagających niskich temperatur do klientów (koszt jednego wozu to około 100 tys. zł), zaprojektowanie strony internetowej i nabycie oprogramowania, zatrudnienie pracowników (kierowcy, księgowej, osoby do obsługi strony internetowej, pracowników do pakowania towarów wysyłanych do klientów).

Jest jeszcze kwestia pozyskiwania towaru. Droższy sposób polega na budowie własnego magazynu - to wydatek od kilkuset tysięcy do nawet miliona złotych. Alternatywą jest nawiązanie współpracy ze stacjonarnymi sklepami czy działającymi już na rynku hurtowniami w celu odbierania od nich zamówionego przez klientów towaru.
Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIEBĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 11536

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane