REKLAMA
REKLAMA

Sklepy coraz częściej żądają opłat za parkowanie

Autor: wp.pl 7 sierpnia 2013 10:50

Od 1 sierpnia Biedronka na os. Paderewskiego w Katowicach wprowadziła opłaty za parkowanie. Jak się okazuje, wcale nie była pierwsza. Coraz więcej sklepów każe sobie płacić za postój - informuje wp.pl.

REKLAMA
Za pierwszą godzinę nie zapłacimy ani grosza, następna kosztuje 2 zł, ale jeśli planujemy dłuższy postój musimy się liczyć z tym, że naliczą nam nawet 5 zł za godzinę. Jak tłumaczą przedstawiciele Biedronki, celem wprowadzenia opłat było zapewnienie miejsc do parkowania klientom sklepu, gdyż wielu kierowców wykorzystywało parking do innych celów, niż zakupy.

Jak podaje wp.pl, problem zatłoczonych parkingów nie ogranicza się tylko do Katowic i sklepów Biedronki. W trzech nadmorskich miejscowościach, w Helu, Mielnie i Dziwnowie, przy wjeździe na parking Polomarketu klienci otrzymują bilet opatrzony datą i godziną.bKażdy klient POLOmarketu otrzymujący bilet parkuje nieodpłatnie przez jedną godzinę. Dopiero po upływie tego czasu pobierana jest opłata.

Taka polityka przynosi efekty. Warszawska Galeria Mokotów, centrum handlowe położone w biznesowej dzielnicy, w której brakuje miejsc parkingowych, do niedawna było zastawione samochodami pracowników sąsiednich biur. Obecnie bezpłatne są tylko dwie pierwsze godziny parkowania.


WYBRANE DLA CIEBIE


REKLAMA
REKLAMA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

REKLAMA

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 11855

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 663

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane
REKLAMA