REKLAMA
REKLAMA

Sklepy internetowe mają obowiązek przyjmowania zwrotu towarów

Autor: Dziennik Gazeta Prawna 7 lipca 2010 12:10

Przedsiębiorca sprzedający w sieci odpowiada za niezgodność towaru z umową w ciągu dwóch lat od transakcji. Nie odpowiada za uszkodzenia paczki powstałe podczas transportu do klienta - podaje Dziennik Gazeta Prawna.

REKLAMA


Przedsiębiorca, który zdecyduje się na prowadzenie biznesu w sieci, musi przede wszystkim na stronie sklepu internetowego umieścić swoje dane: nazwę, adres siedziby, NIP, REGON, KRS dla spółek handlowych, a w przypadku spółki z o.o. i akcyjnej wysokość kapitału zakładowego. Wymagany jest również przejrzysty regulamin sklepu. Powinny się w nich znaleźć m.in. informacje dotyczące rodzajów i zakresu oferowanych usług, warunków ich świadczenia oraz zawierania umów pomiędzy sklepem a internautami. Nie może też zabraknąć informacji o trybie postępowania reklamacyjnego oraz zasadach przetwarzania i ochrony danych osobowych klientów.

W takich zapisach chodzi o to, aby chronić konsumenta, który nie ma szansu dobrze obejrzeć towaru. Musi więc mieć możliwość jego zwrotu bez względu na przyczynę.


WYBRANE DLA CIEBIE


REKLAMA
REKLAMA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

REKLAMA

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 12698

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 663

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane
REKLAMA