REKLAMA
REKLAMA

Sklepy market-Detal nie przystapią do GH PL Plus

Autor: Puls Biznesu 25 sierpnia 2014 09:16

Sklepy market-Detal nie przystapią do GH PL Plus

Polomarket wkrótce przystąpi do Grupy Handlowej PL Plus, w której zrzeszone są takie podmioty, jak Piotr i Paweł, Topaz oraz Bać-Pol, operator sieci Spar i Słoneczko. List intencyjny w tej sprawie podpisał w czerwcu bieżącego roku. Alians nie obejmie jednak sklepów działających pod szyldem Polomarketu, które należą do odchodzącego z sieci Artura Kasnera - czytamy w "Pulsie Biznesu".

REKLAMA
Wniosek Polomarketu w sprawie przyłączenia do GH PL Plus wpłynął do UOKiK 7 sierpnia, ale już tydzień później Artur Kasner, współtwórca Polomarketu ogłosił, że sklepy zarządzanej przez niego spółki market-Detal, dotychczas działające pod szyldem Polomarketu, od stycznia stworzą nową sieć handlową. Dziś stanowią one ponad jedną trzecią Polomarketu - jest ich blisko 170 na ok. 400 zrzeszonych w sieci.

Choć Waldemar Miroch, szef GH PL Plus zapewnia na łamach "PB", że wniosek o przystąpieniu do sojuszu handlowego złożony do UOKiK obejmuje wszystkie sklepy funkcjonujące pod logo Polomarket, Artur Kasner zwraca uwagę, że skoro jego sklepy będą działały pod innym szyldem, to do grupy handlowej nie przystąpią.

Rozstanie Polomarketu ze sklepami prowadzonymi przez market-Detal oznacza, że przychody sieci skurczą się mniej więcej o 40 proc.
Spółka market-Detal w odpowiedzi udzielonej "PB" zapewnia również, że Artur Kasner nie jest w żaden sposób powiązany z działaniami zmierzającymi do przejęcia Eko Holdingu i powiązania sklepów Eko i Ledi z nową siecią. W ubiegłym tygodniu pojawiły się spekulacje na ten temat. Około 300 sklepów Eko Holdingu jest obecnie sprzedawanych po dwuletniej inwestycji przez fundusz Advent International. 

WYBRANE DLA CIEBIE


REKLAMA
REKLAMA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

REKLAMA

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 12601

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 999781

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 664

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane
REKLAMA