REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Partner portalu: City Board Partner portalu: Frigo Logistics
REKLAMA

Sklepy sportowe stawiają na nowoczesną aranżację

Property News 28 lutego 2014 12:29

Na polskim rynku rozwija się nowa sieć sklepów sportowych - 4Faces. Pierwsze salony z tym logo powstały pod koniec ubiegłego roku w Katowicach i Poznaniu. Ich koncept znacznie różni się od placówek tego typu dostępnych w Polsce.

REKLAMA

Projekty w Poznaniu i Katowicach są oparte o ten sam koncept, ale różnią się od siebie ze względu na zróżnicowaną powierzchnię salonów. Poznański lokal jest zdecydowanie mniejszy (400,6 mkw.) od katowickiego (849,65 mkw.), przez co jego oferta jest skromniejsza, nie ma tam np. sprzętu sportowego, takiego jak narty czy rowery. Brakuje też dostępu do wszystkich rozwiązań multimedialnych oraz usług - jak np. serwisu czy Body Center.

Minimalizm jest modny
Autorem projektu salonów 4Faces jest Karolina Magoń - architekt, pracująca w zespole firmy 4F. Inspirację czerpała z nowoczesnych projektów, prezentujących głównie architekturę minimalistyczną, realizowanych przez znane marki zagranicą.

Projekt opiera się na czystych, jasnych barwach, prostych, eleganckich formach oraz wysokiej jakości meblach i dekoracjach - w ograniczonej do niezbędnej ilości.

- Estetyka jest dla architekta elementem przewodnim, niestety tylko najlepsi potrafią połączyć ją z ergonomią i wygodą rozwiązań. Cenną myślą jest stwierdzenie ,,Less is more", czyli ,,mniej znaczy więcej" - wyjaśnia Karolina Magoń. Jak dodaje, przestrzeń tworzona za pomocą architektury powinna być neutralna, opierająca się na uczciwości wobec materiału i strukturalnej jedności. - Należy trzymać się pewnych reguł, aby nie dopuścić do przerostu formy nad treścią, jest to bowiem architektura użytkowa i ma nie tylko pobudzać swoją formą, ale przede wszystkim im służyć - mówi.

Meble i bryły obecne w salonie są w wielu częściach pochyłe - to synteza ruchu, nawiązanie do nachylonej, sportowej sylwetki podczas biegu. Ostre kształty mają nadać energię i moc, zainspirować do ruchu, działania, sportu. - Sklep, z całą swoją przemyślaną 
i dynamiczną architekturą, ma być jasnym przekazem dla miłośników sportu - 4Faces profesjonalnie zajmuje się sportem! Sport to nasza wspólna pasja! - podkreśla Karolina Magoń.


WYBRANE DLA CIEBIE


REKLAMA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

REKLAMA

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 15793

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 1231132

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 664

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane
REKLAMA