PARTNER PORTALU partner portalu - www.frigologistics.pl

Sklepy Tchibo z certyfikatem Zielony Sklep

Autor: pr 30 stycznia 2013 12:37

Certyfikat Zielony Sklep to pierwszy w Polsce standard ekologiczny przeznaczony dla branży handlowo-usługowej posiadający punkty sprzedaży detalicznej. Powstał w wyniku współpracy firmy Tchibo Warszawa i organizacji Fundacja Partnerstwo dla Środowiska.

51 sklepów Tchibo jako pierwsze otrzymało Certyfikat Zielony Sklep. Jest to niezależne potwierdzenie, że placówki te działają w sposób przyjazny dla środowiska naturalnego i uwzględniają zasady społecznej odpowiedzialności. 

Kryteria Certyfikatu Zielony Sklep zostały opracowane na kanwie międzynarodowych standardów w zakresie społecznej odpowiedzialności biznesu ISO 26000 i zasad raportowania zrównoważonego rozwoju Global Reporting Initiative (GRI). Międzynarodowa norma ISO 26000 zawiera wytyczne,
do jakich wszelkiego rodzaju organizacje powinny się stosować, by działać odpowiedzialnie. Z kolei GRI to zestaw ramowych zasad i szczegółowych wskaźników raportowania kwestii ekonomicznych, społecznych i środowiskowych i społecznych odnośnie zrównoważonego rozwoju.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIEBĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 11446

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 508972

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane