REKLAMA
REKLAMA

Sklepy wielkopowierzchniowe odbiorą udziały sklepom niezależnym w kategorii produktów dla dzieci

www.portalspozywczy.pl 17 sierpnia 2015 11:23

Rynek produktów dla dzieci w Polsce osiągnął wartość 9 mld zł w 2014 roku, co stanowiło wzrost tylko o 3,2 proc.w porównaniu z rokiem poprzednim, a w kolejnych latach powinien rosnąć w tempie 4-5 proc. rocznie  - wynika z analizy PMR zawartej w raporcie "Rynek produktów dla dzieci w Polsce 2015. Analiza rynku i prognozy rozwoju na lata 2015-2020".

REKLAMA

Na sytuację rynkową w Polsce będzie pozytywnie wpływać ożywienie gospodarcze i wzrost wydatków konsumenckich. Mniejszy wpływ, niemniej jednak pozytywny, mogą mieć ewentualne zmiany w polityce prorodzinnej - na razie tylko zapowiadane przez partie polityczne (m.in. świadczenie w wysokości 500 zł na każde/drugie i kolejne dziecko). Z drugiej jednak strony rozwój rynku będzie hamowany niską liczbą urodzeń dzieci, których – według prognoz GUS – będzie przybywać coraz mniej.

Sieci handlujące asortymentem dziecięcym oraz sklepy wielkopowierzchniowe będą zwiększały swój udział w rynku artykułów dziecięcych kosztem sklepów niezależnych, których udział w 2020 roku stopnieje do ok. 15 proc. z 20 proc. w roku ubiegłym.

więcej: www.portalspozywczy.pl


WYBRANE DLA CIEBIE


REKLAMA
REKLAMA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

REKLAMA

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 12425

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 663

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane
REKLAMA