REKLAMA
REKLAMA

Solidarność chce obniżenia podatku VAT oraz wprowadzenia podatku dla hipermarketów

Autor: wyborcza.biz 21 października 2014 12:33

W ramach pojęcia "sprawiedliwości podatkowej" związkowcy proponują wprowadzić podatek obrotowy dla sieci wielkopowierzchniowych hiper- i supermarketów, które unikają płacenia podatków w Polsce" - podaje wyborcza.biz.

REKLAMA
Ponadto, kluczowe zdaniem związkowców jest obniżenie podstawowej stawki podatku VAT. Wysokość podatku VAT znacząco wpływa na rozwój całej gospodarki, bo jest to podatek konsumpcyjny, będący jednym z istotnych czynników wpływających na poziom popytu wewnętrznego. Zdaniem związku konieczne jest obniżenie podstawowej stawki podatku VAT już od roku 2015. Według NSZZ "Solidarność" w perspektywie 5-letniej należy rozważyć obniżenie podstawowej stawki podatku VAT do poziomu 18 proc. - przy jednoczesnym systematycznym obniżaniu podatku dochodowego od osób fizycznych (PIT).

Związkowcy skrytykowali natomiast podatek dochodowy od firm. Uznali, że jest on obecnie niefunkcjonalny, niesprawiedliwy i polskiej gospodarce przynosi więcej szkód niż pożytku, bo pozwala, szczególnie przedsiębiorstwom zarejestrowanym poza granicami RP, uchylać się od jego płacenia. Dlatego też należy rozważyć likwidację CIT.

  • b prac. marketu 2014-10-22 21:00:57

    Czas najwyższy PiS nie jest ma opcja ulubiona ale tu maja rację Dlaczego zyski ( utargi) sieci zagraniczne lokują w bankach zagranicznych poza granicami Polski. Dlaczego PSS-sy, Gs-sy płacą podatek od obrotu byle jakiego a sieci zagranicznych marketów są z tego zwolnieni. !!!!!!!!!

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)

WYBRANE DLA CIEBIE


REKLAMA
REKLAMA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

REKLAMA

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 12720

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 663

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane
REKLAMA