REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Partner portalu: City Board Partner portalu: Frigo Logistics
REKLAMA

Spadek sprzedaży papierosów sięga 5 proc.

Autor: ISB 25 maja 2011 09:29

Spadek sprzedaży papierosów sięga 5 proc.

Sprzedaż wolumenowa papierosów w I kw. 2011 wyniosła 13 mld sztuk i była 5 proc. niższa niż rok wcześniej. W całym roku dynamika spadku może się jeszcze pogłębić, powiedział agencji ISB dyrektor ds. korporacyjnych British American Tobacco Polska (BAT), Marcin Wiktorowicz.

REKLAMA

„W 2010 roku sprzedaż wyniosła 57,5 mld sztuk i była niższa o 6 proc, niż rok wcześniej. W tym roku dynamika spadku wielkości legalnego rynku również może przekroczyć 5-procentową zniżkę z pierwszych trzech miesięcy bieżącego roku" - powiedział ISB Wiktorowicz.

Przy czym spadek sprzedaży wynika z rozszerzania się szarej strefy w branży tytoniowej i zwiększenia udziału w rynku papierosów podrabianych i przemycanych. W skali Polski roczne straty wynikające z przemytu papierosów sięgają ok. 1 mld strat dla handlu i branży tytoniowej - dodał dyrektor BAT Polska.

W jego ocenie proponowane przez UE zmiany mogą zagrozić nie tylko producentom, ale również sprzedawcom a także polskim plantatorom. W Polsce jest 120 tys. punktów sprzedaży papierosów.
WYBRANE DLA CIEBIE


REKLAMA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

REKLAMA
  • Max

    3,98

  • Śr

    3,03

  • Min

    2,47

» Produkty » Sklepy » Regiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 15793

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 1231132

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 664

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane
REKLAMA