REKLAMA
REKLAMA

Specjalna żywność nie straci publicznych funduszy

Autor: Puls Biznesu 2 sierpnia 2016 09:18

Jak informuje Puls Biznesu specjalna żywność nie straci publicznych funduszy. Spokojne mogą być te firmy, których produkty już są refundowane.

REKLAMA

Dziennik przypomina, że w polskim systemie refundacji namieszały nowe przepisy unijne, które obowiązują od lipca br. 20 lipca zniknęła dawna kategoria, a na jej miejsce zostały wprowadzone cztery nowe: preparaty do początkowego i dalszego żywienia niemowląt, produkty zbożowe przetworzone oraz żywność dla dzieci, żywność specjalnego przeznaczenia medycznego, a także środki spożywcze zastępujące całodzienną dietę do kontroli masy ciała.

Puls Biznesu zauważa, że zmiana wpłynęła nie tylko na klasyfikację samych produktów, ale także na ich refundację. Milena Kruszewska, rzeczniczka Ministerstwa Zdrowia uspokaja jednak, że przepisy przejściowe rozporządzenia tworzą dalszą możliwość sprzedaży produktów, które zostały wprowadzone na rynek przed 20 lipca aż do wyczerpania zapasów. Jednocześnie do chwili, kiedy zaczną obowiązywać nowe unijne przepisy, a więc do lutego 2019 r., w refundacji obowiązują dotychczasowe zasady.

Więc czytaj w Pulsie Biznesu.


WYBRANE DLA CIEBIE


REKLAMA
REKLAMA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

REKLAMA

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 12698

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 663

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane
REKLAMA