REKLAMA
REKLAMA

Społem: Głos UE pokrywa się z głosem wielkich zachodnich sieci handlowych

Autor: KZRSS Społem 15 kwietnia 2016 11:22

– Podobny podatek progresywny wprowadzili u siebie Węgrzy, jednak Komisja Europejska zakwestionowała ich ustawę jako błędną. Przykro o tym mówić, ale jakimś dziwnym trafem głos Unii Europejskiej pokrywa się z głosem wielkich zachodnich sieci handlowych skupionych w POHiD, które wcale nie są zainteresowane wyrównywaniem szans. Chcą nadal dominować na polskim rynku i wykańczać konkurencję - mówi w rozmowie z Miesięcznikiem  Spółdzielczym „Tęcza Polska" wiceprezes zarządu Krajowego Związku Rewizyjnego Spółdzielni Spożywców „Społem", Ryszard Jaśkowski.

REKLAMA

- Przypomnę, że co roku znika z rynku ok. 3 do 4 tys. polskich sklepów, a powstają w to miejsce kolejne zagraniczne dyskonty. Najgorsze jest to, że umiejętną reklamą zdołali wpoić większości naszego społeczeństwa przekonanie, że to polskie sieci, a towar w nich sprzedawany pochodzi od polskich producentów - mówi Ryszard Jaśkowski.

– Od początku proponowaliśmy wprowadzenie siedmiostopniowego progresywnego podatku obrotowego od sprzedaży, który wyrównywałby nasze szanse. Przedsiębiorstwa o rocznych przychodach netto od 0 do 18 mln zł byłyby z podatku zwolnione, a te, które uzyskują przychód roczny netto w przedziale 18-240 mln zł, płaciłyby zaledwie 0,1 proc. podatku od nadwyżki przychodów. W tej grupie mieści się zdecydowana większość spółdzielni, więc gdyby rząd przyjął nasz pomysł, nie czulibyśmy się zagrożeni. Jednak pod wpływem Komisji Europejskiej rząd wypowiedział się przeciwko temu rozwiązaniu - dodaje wiceprezes zarządu Krajowego Związku Rewizyjnego Spółdzielni Spożywców „Społem".

Więcej na KZRSS Społem

  • b. uczestnik narad POHiD 2016-04-17 19:09:32

    Bo POHiD to lobbiści dla zagranicznych sieci handlowych. POHiD tworzą tylko zagraniczne koncerny. Toteż nic nowego.

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)

WYBRANE DLA CIEBIE


REKLAMA
REKLAMA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

REKLAMA

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 12742

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 663

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane
REKLAMA