REKLAMA
REKLAMA

Spór organizacji związkowej z kierownictwem sklepów Aelia

Autor: OZZ IP 4 lipca 2014 12:06

Jak informuje Ogólnopolski Związek Zawodowy Inicjatywa Pracownicza, po miesiącu od powstania (27.05.2014) komisji zakładowej OZZ IP w sklepach bezcłowych na warszawskim lotnisku Chopina, dyrekcja Aelii odmawia uznania działania związku zawodowego, a kierownictwo firmy nie przedstawiło odpowiedzi na postulaty zgłoszone przez komisję, oraz wnioski o udostępnienie regulaminów pracy i wynagradzania, zignorowało także wniosek o udostępnienie tablicy informacyjnej dla komisji.

REKLAMA

Komisja zgłosiła pracodawcy 7 postulatów (m.in.: zapewnienie wszystkim pracownikom i pracownicom miejsc siedzących w miejscu wykonywania pracy, wprowadzenia procedur gwarantujących traktowanie pracowników i pracownic z szacunkiem przez przełożonych, wcześniejszego informowania o zmianach w grafiku i współdecydowania pracowników i pracownic o wykorzystaniu środków z Funduszu Socjalnego). Komisja poinformowała także pracodawcę o objęciu Anny Kucharzyk - wyznaczonej do reprezentowania związku wobec pracodawcy, ochroną przed zwolnieniem z pracy zgodnie z Ustawą o związkach zawodowych. 3 dni po poinformowaniu pracodawcy o powstaniu związku zawodowego (31 maja), reprezentantka związku nie została wpuszczona do strefy pasażerskiej na lotnisku, a tym samym nie mogła stawić się w pracy z powodu cofnięcia przepustki przez pracodawcę.

Inicjatywa Pracownicza wniosła do sądu pracy pozew o przywrócenie do pracy zwolnionej reprezentantki komisji i zapłatę wynagrodzenia za okres pozostawania bez pracy. OZZ Inicjatywa Pracownicza organizuje także pikiety protestacyjne w tej sprawie (m.in. w Warszawie, Poznaniu i Wrocławiu, Krakowie i Łodzi).

Aelia Polska, spółka prowadząca sieć sklepów wolnocłowych na lotniskach w całej Polsce, wchodzi w skład międzynarodowej grupy Lagardere Services.

 

  • niestrudzony 2014-07-17 12:45:23

    zaciekawiło mnie to ...

    sprawdziłem kto jest managerem i wszystko jasne jest dla mnie

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)

WYBRANE DLA CIEBIE


REKLAMA
REKLAMA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

REKLAMA

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 11855

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 663

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane
REKLAMA