REKLAMA
REKLAMA

Spór wokół dojazdu do Galerii Echo

Autor: Gazeta Wyborcza Kielce 21 października 2010 10:44

Spór wokół przebudowy ul. Świętokrzyskiej. Przedstawiciele spółki Echo Investment twierdzą, że drogowcy proponują nierealne dojazdy do kieleckiej Galerii Echo w Kielcach. GDDKiA odpiera zarzuty - czytamy w Gazecie Wyborczej.

REKLAMA
Wnioskiem o odstępstwo od przepisów w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać drogi publiczne, zajmuje się Ministerstwo Infrastruktury. To ono zdecyduje, czy zachować dwa obecne zjazdy do galerii Echo z ul. Świętokrzyskiej - towarowy, bliżej ul. Warszawskiej, oraz drugi, obecny wjazd i wyjazd z parkingu podziemnego. Rozpoczęta niedawno przebudowa ul. Świętokrzyskiej zakłada ich likwidację - informuje "GW".

Spór o likwidację zjazdów trwa kilka lat. Ostatnio na wniosek galerii Echo sprawa trafiła do sądu oraz Głównego Inspektora Nadzoru Budowlanego. Drogowcy argumentują, że zgodnie z przepisami i ze względów bezpieczeństwa na węźle dróg ekspresowych oraz jego łącznicach nie może być zjazdów dla ruchu lokalnego. Galeria Echo odpowiada, że są one niezbędne do obsługi komunikacyjnej obiektu, który miesięcznie odwiedza 700 tys. ludzi.


WYBRANE DLA CIEBIE


REKLAMA
REKLAMA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

REKLAMA

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 13452

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 999781

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 664

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane
REKLAMA