PARTNER PORTALU partner portalu - www.frigologistics.pl

Spośród 200 wód sprzedawanych w sklepach tylko 30 to wody mineralne

Autor: gazeta.pl 16 marca 2015 10:12

Wodę z kranu można śmiało pić surową. Bzdurą jest natomiast twierdzić, że jest taka sama czy lepsza od mineralnej - przekonuje "Gazeta Wyborcza".

Dzięki temu, że większość gmin zadbała o modernizację stacji uzdatniania wody i wodociągów, czysta woda nadaje się do picia prosto z kranu, co jeszcze kilkanaście lat temu nie było takie oczywiste.

Wodociągi, jeśli tylko mają okazję, chwalą się jakością wody, którą wysyłają do obsługiwanych mieszkańców, podnosząc, że jej jakość dorównuje wodzie z butelki kupowanej w sklepie, a czasem nawet ją przewyższa.

Dla producentów wody butelkowanej, szczególnie dla tych, którzy sprzedają wody mineralne, działania niektórych wodociągów i porównania kranówki do wody mineralnej są co najmniej irytujące. Powód do irytacji jest prosty: na wodę w butelkach wydajemy rocznie ok. 3 mld zł. Statystycznie każdy Polak kupuje co roku ok. 70 litrów wody w butelce. Rzadko jednak czyta etykietę, kieruje się głównie ceną. Często więc wychodzi ze sklepu z wodą, która naprawdę jest porównywalna do kranówki.

Spośród ponad 200 marek obecnych w polskich sklepach tylko 30 sprzedaje wodę, którą eksperci określiliby mianem mineralna. Reszta to źródlane wody głębinowe, a czasem... woda z kranu nasycona minerałami - czytamy w "Gazecie Wyborczej".

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • sasza 2015-03-16 18:36:07

    To może redaktorzyna wypisze które wody to oszustwo . No tak ja wiem ale nie powiem. Pieprzyc polske i jej politykow

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)

WYBRANE DLA CIEBIEBĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 11419

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane