PARTNER PORTALU partner portalu - www.frigologistics.pl

Sprawa Leroy Merlin kontra pracownik trafiła do sądu pracy

Autor: gazeta.pl 9 czerwca 2014 14:07

W Sądzie Rejonowym w Białymstoku rozpoczął się proces przeciwko Leroy Merlin, w którym Paweł Bednarek, wybrany na przewodniczącego związku zawodowego przy sklepie tej sieci przy ul. Hetmańskiej, żąda przywrócenia do pracy. Wypowiedzenie dostał godzinę po tym, jak informował dyrekcję, że w sklepie powstała organizacja związków - czytamy w gazeta.pl.

Powód chce wykazać przed sądem, że w czasie, kiedy otrzymał wypowiedzenie, był już pracownikiem szczególnie chronionym, bo został wybrany na przewodniczącego komisji oddziałowej NSZZ "Solidarność" w białostockim sklepie Leroy Merlin przy ul. Hetmańskiej, która zawiązała się przy istniejącym już przy tej sieci związku z siedzibą w Gdańsku. Jego zdaniem zarzuty dotyczące złego wykonywania przez niego pracy zostały stworzone na potrzeby wypowiedzenia. Pełnomocniczka pozwanego pracodawcy chciała oddalenia sprawy w całości.

Przedstawicielka sieci hipermarketów utrzymuje, że pracodawca w chwili rozwiązywania umowy o pracę nie wiedział o tym, że jest to pracownik objęty specjalną ochroną związkową.

Kolejną rozprawę ustalono na koniec sierpnia, wtedy zostaną przesłuchani świadkowie skarżącego. Jednak wcześniej strony muszą dostarczyć m.in. dokumenty związkowe, a także informację, kiedy związek w Gdańsku dostarczył uchwałę dotyczącą powołania białostockiej komórki związku.

W ostatnim czasie Państwowa Inspekcja Pracy przeprowadziła ankietę w sklepie przy Hetmańskiej, dotyczącą mobbingu, na który skarżyli się wcześniej pracownicy - czytamy w gazeta.pl.

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • zawałowiec 2014-12-08 09:07:01

    Bezkarność dyrekcji i kierowników w Leroy Merlin jest wielka Leroy Merlin jest jak legia cudzoziemska maszerujesz albo giniesz.

  • b prac. marketu 2014-06-10 20:25:38

    To normalka ze tak postępują pracodawcy zachodnich sieci!!! Należy przyjrzeć się też temu jak postępują w Selgrosie tam są słabe związki bo kadra dyrektorska na czele z kadrową centrali robi związkowców w bambuko!!!!

ZOBACZ WSZYSTKIE (2)

WYBRANE DLA CIEBIEBĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 11609

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane