REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Partner portalu: City Board Partner portalu: Frigo Logistics
REKLAMA

Sprzedawca musi podać zawartość lodu w mrożonej rybie

Autor: IAR 18 grudnia 2010 10:19

Wiele sklepów kusi klientów niższymi cenami, ale warto dokładniej przyjrzeć się kupowanym produktom. Szef mazowieckiej inspekcji handlowej Grzegorz Wrzosek radzi, aby uważnie czytać etykiety, szczególnie artykułów spożywczych. W przypadku mrożonych ryb sprzedawca musi informować o zawartości lodu - tak zwanej glazury.

REKLAMA

Do inspekcji wpływa wiele skarg na niską wagę ryb w zamrożonym produkcie. Wrzosek wyjaśnia, że nie można czynić wobec tego zarzutów, bo klient płaci za rybę w lodzie. Sprzedawca powinien jednak podać informację, ile procent lodu zawiera mrożona ryba.

Suszone grzyby mogą być sprzedawane jedynie w sklepach i na targowiskach. Muszą być umieszczone w opakowaniach z etykietami informującymi o składzie suszu. Powinny tam być podane między innymi informacje o terminie zbioru, rodzaju grzybów i atestu grzyboznawcy. Inspekcja handlowa ostrzega, że zgodnie z obowiązującymi przepisami kupujący nie ma prawa do zwrotu zakupu - niechcianego prezentu, chyba że wyrazi na to zgodę sprzedawca. W przypadku zakupów wysyłkowych i przez internet towar można zwrócić bez podawania przyczyny w ciągu 10 dni.

 • jojo. 2010-12-19 15:07:43

  Sklepy powinny być zamknięte w niedziele i święta.

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)WYBRANE DLA CIEBIE


REKLAMA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

REKLAMA
 • Max

  3,98

 • Śr

  3,03

 • Min

  2,47

» Produkty » Sklepy » Regiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 15793

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 1231132

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 664

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane
REKLAMA