PARTNER PORTALU partner portalu - www.frigologistics.pl

Szafir Old Poland od Spomleku

Autor: produkty 28 marca 2012 15:16

Szafir Old Poland od Spomleku

Szafir, najnowszy ser długodojrzewający w portfolio marki Old Poland właśnie trafił na półki delikatesów i dobrych sklepów spożywczych. Jego producentem jest Spółdzielcza Mleczarnia Spomlek z Radzynia Podlaskiego.


Powstanie szlachetnego sera długodojrzewającego poprzedza co najmniej kilkanaście miesięcy prób i eksperymentów. - Do jego produkcji wykorzystaliśmy obok tradycyjnych szczepów serowarskich, specjalnie dobrane drożdże winiarskie - opowiada Wojciech Styś, autor receptury i główny serowar Spomleku. - Szafir zyskał dzięki temu walory przypisywane winu: wytrawność, pogłębiony smak, owocowy aromat. Jednocześnie, po czterech miesiącach dojrzewania ma jednolicie gładką fakturę i rozpływający się w ustach miąższ.

Szafir ma dominujący kremowy posmak śmietany i łatwość, z jaką poddaje się jedzącemu. Ma on wrażenie nie tylko głębokości smaku, ale również aksamitnej faktury. Sprawia to, że chociaż Szafir powstaje z mleka krowiego, można porównać go pod tym względem z najlepszymi serami owczymi. Z upływem czasu, nabiera charakteru, staje się gęsty i wypełniający. Aromatem przypomina najpierw świeże mango, nieco później pojawia się przyjemne podobieństwo do zsiadłego mleka.

Marka Old Poland to polskie sery długodojrzewające, tworzone przez doświadczonych serowarów Spółdzielczej Mleczarni Spomlek z Radzynia Podlaskiego.  Pełne portfolio to obecnie Bursztyn, Rubin, Szafir, Grand Radamer (szlachetna odmiana pierwszego krajowego sera z oczkami) i Grand Gouda.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIEBĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 11493

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane