REKLAMA
REKLAMA

Szeroka oferta ryb naraża sklepy na ataki ekologów

Autor: TVP Rolna 21 kwietnia 2010 12:22

W polskich sklepach wciąż można kupić zagrożone wyginięciem ryby - podaje Redakcja Rolna TVP. Na tak zwanej czerwonej liście Greenpeace'u są między innymi: tuńczyki, dorsze, węgorze, morszczuki, halibuty, łososie, sola oraz krewetki.

REKLAMA

Greenpeace postuluje, aby wszystkie gatunki, które są na liście przynajmniej na jakiś okres czasu zostały usunięte ze sprzedaży, aby dać czas stadom populacji, żeby się mogły odrodzić i na nowo zasilać nasze rynki. Ale to nie jedyne działania jakie mogą podjąć handlowcy. Aby zmniejszyć ryzyko nieodwracalnych zmian w środowisku można na przykład sprzedawać ryby hodowlane albo łowione w sposób, który nie niszczy innych gatunków.

Aby uświadomić skalę problemu Greenpeace w całej Europie publikuje ranking hiper i supermarketów najbardziej przyjaznych morskim ekosystemom. Ekolodzy oczekują także, że informacje o pochodzeniu towaru będzie można znaleźć na półkach sklepowych. Tak jest na zachodzie Europy.
W Polsce ranking hiper i supermarketów najbardziej przyjaznych zagrożonym gatunkom jest tworzony od dwóch lat. Najlepiej w rankungu wypadają sieci z bardzo ograniczonym asortymentem ryb, najgorzej zaś sieci delikatesów z najszerszą ofertą ryb.


WYBRANE DLA CIEBIE


REKLAMA
REKLAMA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

REKLAMA

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 12720

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 663

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane
REKLAMA