REKLAMA
REKLAMA

Tesco na VII FRSiH: Poziom cen w handlu detalicznym jest za niski

www.portalspozywczy.pl 20 października 2014 19:13

Poziom cen w handlu detalicznym w Polsce jest obecnie za niski, przez co cierpi zarówno producent jak i sieci handlowe, które nie mają w Polsce wysokiej rentowności - mówił na panelu zatytułowanym Klient jest Królem podczas VII Forum Rynku Spożywczego i Handlu (FRSiH) Ryszard Tomaszewski, prezes Tesco Polska.

REKLAMA
Zdaniem szefa Tesco Polska ceny nie będą dalej spadać, ale też nie ma możliwości podnoszenia cen tych podstawowych produktów.

- Chcielibyśmy bardzo, żeby wojna cenowa rozgrywała się na trochę wyższym poziomie, żebyśmy podnosili poziom produktów i na tych lepszych produktach mogli zarabiać, bo przy tak konkurencyjnym rynku w Polsce nie widzę możliwości podniesienia cen podstawowych produktów - powiedział Tomaszewski.

- Utrzymanie najniższego poziomu cen żywności w Europie jest niemożliwe w długiej perspektywie i może się odbyć ze szkodą dla konsumentów w przyszłości. To powinno iść raczej w kierunku lepszej jakości produktów i podnoszenia serwisu - dodał.

Tomaszewski podkreśla, że ważne jest budowanie lojalności klienta, a sposobem na to są m.in. wszelkiego rodzaju promocje, choć nie tylko.

- Ważne jest też budowanie zaufania do produktów i gwarancja satysfakcji i jeśli produkt nie spełnia oczekiwań, to klient ma prawo oddać bez względu na to, jaki jest powód. Ostatnio wprowadziliśmy w Tesco taką usługę, że na części produktów widnieją dwie ceny - jedna ogólna, dla wszelkich klientów oraz druga dla posiadaczy karty Club Card i to też jest budowanie lojalności, że dla własnych klientów mamy coś więcej - mówił prezes Tesco Polska.

  • marcello 2014-10-22 10:09:54

    ja tam widzę, że na Spożywczym wcale nie blokują komentarzy, tylko moderują (puszczają po przejrzeniu). No i bardzo dobrze, bo jak się czasem czyta niektóre komentarze to krew zalewa od tej fali hejtu w internecie...

  • pracownik 2014-10-21 19:08:34

    Portal Spożywczy jest na usługach Tesco, blokują wpisy , szczególnie pod wypowiedziami pani Grabowskiej.

  • Marta 2014-10-21 15:19:04

    Tesco ma zbyt wysokie ceny. Jeszce narzeka ,ze za niskie. Kiedyś zawsze kupowałam w Tesco .Teraz tylko żeberka paski,bo są ładne i takich nie widziałam nigdzie.Inne ceny odstraszają ,zwłaszcza tych artykułów ,które często sie kupuje, jak ziemniaki,warzywa.

ZOBACZ WSZYSTKIE (4)

WYBRANE DLA CIEBIE


REKLAMA
REKLAMA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

REKLAMA

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 11549

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 663

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane
REKLAMA