Tesco – nowy początek? Co czeka Martina Beháňa

Autor: dlahandlu.pl 17 lutego 2017 09:26

Tesco – nowy początek? Co czeka Martina Beháňa Fot. za Shutterstock.com

1 marca Martin Beháň obejmie stanowisko dyrektora zarządzającego Tesco w Polsce, zajmując miejsce Adama Manikowskiego. Czeka go nie lada wyzwanie. Polska jest dla sieci największym rynkiem w Europie Środkowej, ale też rynkiem trudnym z co najmniej kilku powodów.

Pozytywnym sygnałem odnośnie dalszej działalności Tesco w Polsce było otwarcie nowego centrum dystrybucyjnego w Komornikach koło Poznania. Magazyn odpowiada za dostawy ponad 12 tys. produktów do 119 sklepów zlokalizowanych w zachodniej i północnej Polsce.
Tesco postawiło także na nowoczesne technologie. Po kasach samoobsługowych, elektronicznych etykietach cenowych, sieć wprowadziła do swoich sklepów usługę Scan&Shop. W lutym 2017 roku z nowego rozwiązania skorzystają klienci trzech sklepów w Krakowie, Poznaniu i Łodzi. Czy w ślad za tym pójdą kolejne inwestycje?

Przed Martinem Beháňem stoi wiele wyzwań i być może od jego działań zależeć będzie dalsze „być albo nie być” Tesco w Polsce. Jeśli sieć nie poprawi znacząco swoich wyników, w obliczu problemów na rodzimym rynku (presja cenowa, konkurencja dyskontów, krajobraz po Brexicie) Polska może przestać być dla niej atrakcyjnym rynkiem.

 

 • Pracus 2017-03-05 10:09:57

  30 kwietnia koniec ezakupy tesco

  solidarnosc-tesco.pl

 • Em 2017-02-25 19:09:56

  Grażyna co ty gadasz za głupoty? Jaki zepsuty? Nigdy firma tak poważna jak Tesco nie pozwoli sobie na zepsuty towar.... jeśli się data kończy to porostu jest to w przecenie.... lub jest wpisane w straty... może i Tesco ma wiele wad bo ma ale proszę nie pisać że kogoś chcieli otruc.

 • Aga 2017-02-22 08:33:30

  Kasiu czy toalety są dla ciebie najwaznejsze ? TESCO to nie babcia klozetowa. Zakupy idź robić

ZOBACZ WSZYSTKIE (10)

WYBRANE DLA CIEBIEBĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 12469

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 663

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane