REKLAMA
REKLAMA

Tesco – nowy początek? Co czeka Martina Beháňa

Autor: dlahandlu.pl 17 lutego 2017 09:26

Tesco – nowy początek? Co czeka Martina Beháňa Fot. za Shutterstock.com

1 marca Martin Beháň obejmie stanowisko dyrektora zarządzającego Tesco w Polsce, zajmując miejsce Adama Manikowskiego. Czeka go nie lada wyzwanie. Polska jest dla sieci największym rynkiem w Europie Środkowej, ale też rynkiem trudnym z co najmniej kilku powodów.

REKLAMA

Pozytywnym sygnałem odnośnie dalszej działalności Tesco w Polsce było otwarcie nowego centrum dystrybucyjnego w Komornikach koło Poznania. Magazyn odpowiada za dostawy ponad 12 tys. produktów do 119 sklepów zlokalizowanych w zachodniej i północnej Polsce.
Tesco postawiło także na nowoczesne technologie. Po kasach samoobsługowych, elektronicznych etykietach cenowych, sieć wprowadziła do swoich sklepów usługę Scan&Shop. W lutym 2017 roku z nowego rozwiązania skorzystają klienci trzech sklepów w Krakowie, Poznaniu i Łodzi. Czy w ślad za tym pójdą kolejne inwestycje?

Przed Martinem Beháňem stoi wiele wyzwań i być może od jego działań zależeć będzie dalsze „być albo nie być” Tesco w Polsce. Jeśli sieć nie poprawi znacząco swoich wyników, w obliczu problemów na rodzimym rynku (presja cenowa, konkurencja dyskontów, krajobraz po Brexicie) Polska może przestać być dla niej atrakcyjnym rynkiem.

 

  • Aga 2017-02-22 08:33:30

    Kasiu czy toalety są dla ciebie najwaznejsze ? TESCO to nie babcia klozetowa. Zakupy idź robić

  • Katarzyna 2017-02-21 16:48:31

    Tesco stawia na oszczędność. Płatne toalety są w Sosnowcu,sklep 1 maja. Byłam rok temu, pierwszy i ostatni raz. W Mysłowicach też często udają ,że toalety po prostu nie ma. Robiłem kilka podejść do Tesco ze 2 lata temu. Najpierw toaleta była w remoncie przez jakieś 3 miesiące, później chwilowo nieczynne, później ustawiono stoisko z wędlinami gdzie drzwi do toalety udawały wejście na zaplecze, później w poprzek ustawiony był bankomat i leżał tak sobie za 2 tygodnie, bo co tam. Na szczęście wybudowano mi dość blisko Lidla i Kauflanda. Zdecydowanie taniej i lepiej niż w Tesco

  • Polski optymista 2017-02-20 22:54:43

    To będzie teraz" czeski film", mam obawy, że nie śmieszny.

ZOBACZ WSZYSTKIE (8)

WYBRANE DLA CIEBIE


REKLAMA
REKLAMA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

REKLAMA

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 12704

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 664

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane
REKLAMA