Tesco otworzy mega hipermarket w parku handlowym Helical

Autor: dlahandlu.pl 28 lipca 2010 12:12

Tesco otworzy mega hipermarket w parku handlowym Helical

Sieć Tesco podpisała umowę na wynajęcie ok. 11 tys. mkw. powierzchni najmu w Helical Poland parku handlowym Europa Centralna w Gliwicach. Kompleks o powierzchni ok. 80 tys. mkw. powstanie w sąsiedztwie największego węzła komunikacyjnego w Polsce - skrzyżowania autostrad A1 i A4.

Prace przygotowawcze na terenie inwestycyjnym i połączenia drogowe są na etapie ukończenia. Generalny wykonawca projektu zostanie wybrany pod koniec tego roku.

Helical Poland specjalizuje się w budowie sklepów wielkopowierzchniowych i centrów handlowych. W najbliższych latach zamierza oddać do użytku ponad 110 tys. mkw. w kolejnych projektach zlokalizowanych na południu Polski. Firma poszukuje możliwości inwestycyjnych w największych polskich aglomeracjach. W strefie jej zainteresowań mieszczą się istniejące obiekty, tereny przeznaczone pod zabudowę wielkopowierzchniową oraz projekty typu joint-venture. Do Helical Poland należy też park handlowy Turawa, który zostanie otwarty w tym roku w Opolu oraz Park Handlowy Młyn we Wrocławiu.

Obecnie w Polsce pod marką Tesco działa 336 sklepów. Obok węzła Sośnica w Gliwicach Tesco buduje także największe centrum dystrubycyjne w Polsce.


WYBRANE DLA CIEBIEBĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 12737

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 663

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane