REKLAMA
REKLAMA

Tesco pada ofiarą coraz ostrzejszej wojny cenowej

Autor: Financial Times 2 czerwca 2014 11:32

Wszystko wskazuje na to, że kwartalne wyniki, jakie ma ogłosić w tym tygodniu sieć Tesco, będą dla największego brytyjskiego detalisty najgorszymi od nawet dwóch dekad. Jak informuje "Financial Times", Tesco pada ofiarą coraz ostrzejszej wojny cenowej supermarketów.

REKLAMA
Barclays Capital i Deutsche Bank spodziewają się spadku sprzedaży Tesco w Wielkiej Brytanii o 4 proc. w sklepach otwartych co najmniej od roku. Spadek taki miał nastąpić w ciągu trzech miesięcy przed 24 maja. Jak przewiduje JPMorgan Cazenove, które również spodziewa się spadku o 4 proc., wyniki, jakie ogłosi Tesco będą "najgorszymi opublikowanymi przez tę spółkę w ciągu ostatnich 15-20 lat".
"Financial Times" pisze, że wyniki Tesco wskazują na to, że realizowana przez szefostwo firmy strategia nie działa, a spółka wcale nie jest w lepszej kondycji, niż jeszcze dwa czy trzy lata temu. Dyrektor generalny Tesco, Philip Clarke, 18 miesięcy temu rozpoczął proces odbudowy Tesco, zakładający m.in. odnowienie i przemodelowanie największych sklepów w celu uczynienia ich bardziej przyjaznymi dla klienta.
W lutym tego roku Tesco poinformowało, że przeznaczy 200 mln funtów brytyjskich na obniżki cen swoich produktów, co miało być odpowiedzią na szybki rozwój niemieckich sieci dyskontów Aldi i Lidl.
  • Manager 2014-06-26 14:15:58

    Tworzyłam w latach 90-tych sieć TESCO /Madex-Savia-Tesco/ zaczęło się od Legnicy póżniej pierwszy Hipermarket Wrocław.Był to okres rozkwitu dla Tesco.Już czas na zmiany mentalności w umysłach zarządzających i decydujących.Wystarczy wysłać marketingowców do Lidla, Kauflandu i wyciągnąć odpowiednie wnioski???

  • Marta 2014-06-13 15:54:17

    Wielelat temu robilam duże zakupy w Makro. Potemzauwazyłam ,że produkty , które systematyczniekupuję są tańsze w Tesco. Wiele lat robiłam tam zakupy. Od dłuższego czasu sporadycznie kupuję , bo Tesco zrobiło sie bardzo drogie. Mając niepewność co do świezości produktów nie kupiłabym w cenie, jaką Tesco oferuje. A promocje też mnie nie zachecają, gdy widzę np. cene filetów z kurczaka po ok 15 zł za kg a potem gdy odleży swoje cena jest obniżona,ale nadal wysoka bo sprzedać trzeba . Takich filetów ,ktore swoje juz odleżały nie kupiłabym już.

  • klient 2014-06-03 11:01:25

    JAK MA SIE TAKICH MANAGERÓW , TO SĄ TAKIE WYNIKI.TABELKI, TABELKI, TABELKI.....

ZOBACZ WSZYSTKIE (4)

WYBRANE DLA CIEBIE


REKLAMA
REKLAMA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

REKLAMA

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 12556

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 663

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane
REKLAMA