REKLAMA
REKLAMA

Tesco podnosi płace - najniższa pensja to 2040 zł brutto

Autor: www.dlahandlu.pl 6 sierpnia 2014 09:17

Tesco podnosi płace - najniższa pensja to 2040 zł brutto

Sieć Tesco poinformowała, że po serii spotkań z przedstawicielami związków zawodowych, zarząd spółki przedstawił plan podwyżek wynagrodzeń pracowników sieci w roku 2014. Płace wzrosną średnio o 3,5 procent, co oznacza, że najniższa pensja w Tesco wynosić będzie 2040 zł brutto po pierwszym roku pracy, jest to wzrost o 28 procent w ciągu ostatnich pięciu lat.

REKLAMA
Największy ze związków zawodowych postulował podniesienie wynagrodzeń zdecydowanej większości pracowników o 15 proc. Pozostałe organizacje wnioskowały również o ponad 10 proc. podwyżki. Na spotkaniu z pracodawcą przedstawiciele organizacji związkowych podtrzymali swoje wcześniejsze stanowiska.

Poza wzrostem wynagrodzeń firma rozszerza w tym roku pakiet świadczeń dodatkowych o program pożyczek oraz dofinansowanie do karnetów sportowych w ramach Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych. 

Jak zapewniają przedstawicele Tesco Polska, sieć zatrudnia na podstawie umów o pracę. Wszyscy pracownicy mogą korzystać również ze specjalnego programu Clubcard dla klientów, objętych stałą, 10 proc. zniżką na zakupy w Tesco. Pracownicy sklepów objęci są programem darmowych dodatkowych badań medycznych, a w sierpniu otrzymują bony na zakup wyprawki szkolnej dla swoich dzieci.
Sieć Tesco zarządza w Polsce siecią ok. 450 sklepów i zatrudnia prawie 30 tys. osób.


WYBRANE DLA CIEBIE


REKLAMA
REKLAMA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

REKLAMA

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 12742

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 663

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane
REKLAMA