REKLAMA
REKLAMA

Tesco podtapia działki w Rydułtowach?

Autor: Gazeta Wyborcza Katowice 12 lipca 2010 11:04

Szara, oleista i śmierdząca substancja niszczy ogródki działkowe w Rydułtowach. Według ich właścicieli winę za to ponosi hipermarket Tesco, który nie jest podłączony do kanalizacji. Urzędnicy wyjaśniają sprawę - informuje Gazeta Wyborcza Katowice.

REKLAMA

Podtapianie ogródków rozpoczęło się jesienią 2008 roku. Szarawy, gęsty płyn zaczął spływać po skarpie za magazynem dostaw towarów hipermarketu Tesco prosto na działki leżące tuż za nasypem. Najmocniej ucierpiały pierwsze cztery. Właściciele jednej z nich napisali do Tesco skargę, w której domagali się odszkodowania. W odpowiedzi zarząd odciął się od odpowiedzialności. Za wszystko obwinił oberwanie chmury. "Jednakże w drodze jednorazowej decyzji podyktowanej troską o naszych sąsiadów oraz dobrym wizerunkiem spółki Tesco" hipermarket przyznał kobiecie 7 tys. zł odszkodowania.

Na łamach "GW" Michał Sikora, rzecznik prasowy sieci, przyznaje, że hipermarket w Rydułtowach nie jest podłączony do systemu wodno-kanalizacyjnego. Zwraca jesnak uwagę, że sklep ma zbiorniki retencyjne, więc woda z centrum handlowego nie przedostaje się na sąsiednie działki. Sklep powstał zgodnie z przepisami i sztuką budowlaną.

 


WYBRANE DLA CIEBIE


REKLAMA
REKLAMA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

REKLAMA

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 4835

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 663

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane
REKLAMA