REKLAMA
REKLAMA

Tesco rozważa wyjście z rynku koreańskiego, największego poza Wielką Brytanią

www.portalspozywczy.pl 5 czerwca 2015 11:41

Tesco rozważa sprzedaż swojego oddziału w Korei Południowej, który jest największym biznesem tej sieci poza Wielką Brytanią. Transakcja mogłaby przynieść przynieść Tesco nawet 7 mld dolarów - donosi "The Wall Street Journal".

REKLAMA

Informacje, do jakich dotarła gazeta, pochodzą od osób zaangażowanych w sprawę. Tesco zatrudniło ponoć HSBC w roli doradcy i teraz przegląda możliwe opcje na odległym, azjatyckim rynku. Zdaniem "WSJ", przejęciem koreańskiego oddziału Tesco w szczególności mogą być zainteresowane fundusze private equity.

Przypomnijmy, Tesco pokazało ostatnio najgorsze wyniki w swojej historii. Strata handlowego giganta roku finansowym 2014/2015 (zakończonym 28 lutego) wyniosła blisko 6,4 mld funtów (9,5 mld dol). Rok wcześniej Tesco miało zysk na poziomie 2,26 mld funtów.

Jak zauważa "WSJ", Korea Południowa to trudny rynek dla gigantów handlowych ze świata Zachodu. W 2006 r. z kraju tego wyszły sieci Wal-Mart i Carrefour, sprzedając swoje biznesy odpowiednio za 872 mln dol. i 1,86 mld dol.

Korea Południowa to jednak nie jedyny kraj, w którym zniknąć mogą wkrótce sklepy pod szyldem Tesco. Jak donosił w marcu tego roku słowacki dziennik "Sme", brytyjski gigant rozważa również wycofanie się z krajów Europy Środkowo-Wshodniej (Polska, Czechy, Słowacja, Węgry). 

  • xxxx 2015-06-05 19:25:20

    No mam nadzieję że Tesco w Polsce pozostanie,bo co by nie mówić to ostatnio naprawdę mocno obniżyli ceny no i czasami są bardzo fajne promocje.Nie wspominam o wózkach bez monet czy dostępności 24h/dobę.

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)

WYBRANE DLA CIEBIE


REKLAMA
REKLAMA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

REKLAMA

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 12554

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 663

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane
REKLAMA