PARTNER PORTALU partner portalu - www.frigologistics.pl

Tesco: Skala podwyżek postulowana przez stronę związkową przekracza obecne standardy rynkowe

Autor: dlahandlu.pl 30 stycznia 2015 19:39

Tesco: Skala podwyżek postulowana przez stronę związkową przekracza obecne standardy rynkowe

Zakończyły się trwające sześć miesięcy rozmowy zarządu Tesco Polska z Komisją Zakładową NSZZ „Solidarność" w sprawie postulatów płacowych na rok 2014. Zgodnie z procedurą sporu zbiorowego, który trwał od września 2014 r., strony podpisały protokół rozbieżności.

Spór zbiorowy związany był z postulatami „Solidarności", dotyczącymi podwyżek z minionego, zakończonego już roku kalendarzowego. Średnia podwyżka wynagrodzeń dla pracowników sklepów na stanowiskach niekierowniczych wyniosła 3,5 proc. Założenia planu wynagrodzeń na rok finansowy 2014/15 zostały przedstawione przedstawicielom wszystkich organizacji związkowych, a następnie, w listopadzie 2014 r. - wprowadzone w życie. 

Strategia rozwoju Tesco w Polsce konsekwentnie skupia się na poprawie oferty, wzroście obrotów z istniejącej powierzchni i rozwoju nowych kanałów sprzedaży. Firma stawia na budowanie stabilnego, perspektywicznego biznesu, który inwestuje w pracowników i gwarantuje bezpieczne i wartościowe miejsca pracy. Chcemy inwestować w wynagrodzenia także w obecnej sytuacji dużej konkurencji i deflacji na rynku detalicznym. Niemniej jednak, skala podwyżek postulowana przez stronę związkową przekracza obecne standardy rynkowe - czytamy w oświadczeniu Tesco.

Równocześnie firma podkreśla, iż planuje w tym roku kontynuować wieloletni plan inwestycji w wynagrodzenia, dzięki któremu w ciągu ostatnich pięciu lat najniższe wynagrodzenie w sklepach Tesco wzrosło o 28 proc. W czerwcu tego roku Tesco zaprosi przedstawicieli organizacji związkowych na spotkania poświęcone planom zarządu dotyczącym wynagrodzeń w roku 2015.
Podobał się artykuł? Podziel się!
  • ja 2015-02-02 10:24:20

    A to wszystko za przyzwoleniem ekip rządzących - Polak niewolnikiem w własnym kraju !

  • żecznik 2015-01-30 21:29:51

    Tesco: Skala łamanych praw pracowniczych w naszych sklepach przekracza obecne standardy rynkowe . I co nam zrobicie?

ZOBACZ WSZYSTKIE (2)

WYBRANE DLA CIEBIEBĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 11536

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane