REKLAMA
REKLAMA

Tesco wejdzie z formatem Extra do Starachowic

Autor: dlahandlu.pl 8 maja 2012 11:33

NBGI Private Eguity, Balmain Asset Management i Claybark utworzyły joint venture w celu realizacji ich pierwszego w Polsce wspólnego projektu - obiektu handlowego w Starachowicach w województwie świętokrzyskim, z hipermarketem Tesco jako głównym najemcą.

REKLAMA

Działka pod inwestycję, nabyta przez Joint Venture od Urzędu Miasta Starachowice, objęta jest aktualnym planem zagospodarowania przestrzennego, który przeznacza teren pod budowę centrum handlowego o powierzchni około 17 600 mkw. Zgodnie z projektem 6200 mkw powierzchni najmu zajmie hypermarket Tesco "Extra". Oprócz tego centrum handlowe pomieści 30 sklepów, plac zabaw dla dzieci oraz boisko sportowe „Orlik". Obiekt będzie zlokalizowany we wschodniej części miasta przy ulicy Iłżeckiej.

Projekt w Starachowicach jest pierwszym z planowanych przez Joint Venture wspólnych przedsięwzięć w ramach budowy portfolio centrów handlowych połączonych z hipermarketem w mniejszych miejscowościach, gdzie aktualnie nie istnieją nowoczesne obiekty handlowe, lub ich liczba jest niewystarczająca.

James Huckle, dyrektor inwestycyjny w NBGI dodał: "Dzięki doświadczeniu naszych partnerów utworzone joint venture pozwoli nam poszerzyć nasze rosnące portfolio polskich nieruchomości o nieruchomości komercyjne. Obiekt handlowy w Starachowicach będzie miał dominującą pozycję w mieście, dodatkowo wzmocnioną obecnością hipermarketu Tesco, dlatego uważamy, że praca nad tym projektem da nam wiele satysfakcji."

NBGI Private Equity, Balmain Asset Management oraz Claybark planują zainwestować w projekt około 25 mln euro. W nowo utworzonym centrum handlowym pracę znajdzie około 600 osób. Inwestorzy przewidują, że prace konstrukcyjne rozpoczną się w marcu 2013 roku. Otwarcie obiektu planowane jest na jesień 2014 roku.


WYBRANE DLA CIEBIE


REKLAMA
REKLAMA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

REKLAMA

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 4835

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 663

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane
REKLAMA