REKLAMA
REKLAMA

Tesco z pozwem za ograniczanie konkurencji

Autor: dlahandlu.pl za The Telegraph 15 lutego 2016 10:20

Sieć Tesco został pozwana za praktyki ograniczające konkurencję. Brytyjska grupa została oskarżona przez dewelopera o zakazanie budowania sklepów w pobliżu jednego ze swoich supermarketów w Wielkiej Brytanii - podaje The Telegraph.

REKLAMA

High Peak Developments twierdzi, że spółka działa nielegalnie i w zeszły piątek (5 lutego) dostarczyła sieci pozew.

Tesco po raz pierwszy kupiło od High Peak Developments grunt pod sklep w 1997 roku i nalegało, że jeśli umowa ma wejść w życie, w pobliżu ich gruntu nie może powstać żadna placówka sprzedająca produkty ogólnospożywcze lub produkty farmaceutyczne.

W lipcu zeszłego roku, High Peak zawarł umowę warunkową z B & M Bargains, który chciał zbudować nowy sklep na ziemi koło Tesco pod warunkiem, że poprzednie przymierze dewelopera zostanie unieważnione.

Deweloper zgodził się zapłacić Tesco za zwolnienie przymierza. Sieć na to przystała, jednak trzy miesiące później Tesco odmówiło unieważnienia przymierza.

 

 

  • herbatnik 2016-02-15 15:41:14

    A w jakim kraju akcja się toczy? Ktoś wie? Bo z "informacji" nic nie wynika( chyba że sprawdzę KRS) Faktem jest iż w Polsce Kaufland "siada" za płotem Tesco ale czy ta wiadomość dotyczy Polski?( Kaufland to obciach nawiasem mówiąc)

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)

WYBRANE DLA CIEBIE


REKLAMA
REKLAMA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

REKLAMA

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 12399

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 663

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane
REKLAMA