REKLAMA
REKLAMA

Tonnies Fleish będzie nowym dostawcą mięsa do sklepów Biedronka?

Autor: opzzrior.org; dlahandlu.pl 16 lutego 2017 11:17

Tonnies Fleish będzie nowym dostawcą mięsa do sklepów Biedronka? fot. shutterstock

Ogólnopolskie Porozumienie Związków Zawodowych i Organizacji Rolniczych zapytało sieć Biedronka czy zamierza podpisać umowę z niemieckim gigantem przemysłu mięsnego Tonnies Fleisch.

REKLAMA

Odpowiedzi organizacji udzielił Maciej Łukowski, dyrektor finansowy i członek Zarządu Jeronimo Martins. Jak podaje OPZZ z odpowiedzi trudno wywnioskować czy sieć planuje taki krok:

"Obecnie współpracujemy z ponad 500 rodzimymi przedsiębiorstwami, a niemal 90% produktów spożywczych w naszym asortymencie to produkty pochodzące od krajowych dostawców. W przypadku świeżego mięsa odsetek ten jest jeszcze wyższy. Oznacza to, że zapytania dotyczące możliwości nawiązania współpracy handlowej są kierowane w pierwszej kolejności do polskich podmiotów. Jedynie w sytuacji, gdy dostawy spełniające takie warunki i wymagania, jak powtarzalna wysoka jakość, konkurencyjna cena, stałe dostawy oraz odpowiednie wolumeny produkcji nie mogą być realizowane przez lokalnych dostawców - szukamy ich alternatywnych źródeł poza granicami kraju" - czytamy w piśmie opublikowanym na stronach OPZZRiO.

Pismo było odpowiedzią na list przewodniczącego OPZZRiO Sławomira Izdebskiego, który pisał:

" W imieniu Rolniczego OPZZ zwracam się do Pana z prośbą o sprostowanie lub potwierdzenie informacji, która do nas niedawno dotarła. Według naszych źródeł, od 01.01.2017 Tonnies Fleish z Niemiec ma być dostawcą na polski rynek surowego, porcjowanego mięsa wieprzowego do znanych, największych dyskontów Biedronki. Czujemy się poruszeni tym, że polscy rolnicy zostaną pozbawieni możliwości sprzedaży trzody chlewnej do polskich zakładów, które tym samym utracą duży rodzimy rynek zbytu dla swoich produktów. Importowane rzekomo mięso będzie oferowane pod brandem własnym Biedronki „Kraina Mięsa”(...)"

 

 

 • ad 2017-02-20 09:12:16

  Bidulec to jeden z większych pasożytów na polskim organizmie, cóż...reklama leci, gmin ciągnie zewsząd i wydaje te resztki portugalskiemu panu! Ładnie , tanio, kolorowo, to nie wina Polaków, to tzw. władza pozwala gnoić ten kraj

 • tomir 2017-02-18 13:25:55

  "Tanio kupujesz, zdrowie marnujesz.

  Irek T."

 • koniec zakupów w biedrze 2017-02-17 21:08:37

  Macie Ku..wa Pastuchów i Niemców !!! hahahahahabbuuueeehehehe Bravo jeb..ą nas na lewo i prawo My mamy u siebie tyle do gadania co żyd za gestapo ! Sienkiewicz dobrze powiedział istniejemy tylko teoretycznie.

ZOBACZ WSZYSTKIE (9)

WYBRANE DLA CIEBIE


REKLAMA
REKLAMA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

REKLAMA

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 4341

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 663

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane
REKLAMA