REKLAMA
REKLAMA

Top Market: Wolimy korzystać z leasingu niż kupować za gotówkę

www.portalspozywczy.pl 10 grudnia 2013 13:19

Zdaniem przedsiębiorców z branży FMCG, leasing to forma bardzo zbliżona do kredytu. - Uważam, że leasing się opłaca. Nawet jeśli firma posiada środki własne, to lepiej je przeznaczyć na rozwój, niż na finansowanie bieżącej działalności. Z drugiej strony, jak w przypadku kredytu, trzeba dobrze obliczyć swoje możliwości spłaty - mówi Piotr Wojciński z Top Marketu, członek zarządu Polskiej Grupy Supermarketów.

REKLAMA
Top Market korzysta z tej formy finansowania od około 20 lat. - Leasingujemy wyposażenie sklepów i pojazdy. W sumie umowy leasingu opiewają na ponad 1 mln zł, przy czym jedne umowy wygasają, na ich miejsce pojawiają się nowe - mówi Piotr Wojciński.

Jak tłumaczy, jest to jest forma zewnętrznego kredytowania. - Różnica polega na tym, ze w przypadku leasingu następuje wypożyczenie sprzętu do czasu zakończenia harmonogramu spłat. Poza tym, leasing niczym się nie różni od kredytu. Z każdą kolejną ratą zbliżamy się do formy własności - mówi Piotr Wojciński.

Jego zdaniem, korzyścią leasingu jest łatwy dostęp do gotówki oraz możliwość rozłożenia kosztów w czasie. - Jeśli chodzi o samochody to cała rata leasingu jest zaliczana do kosztów. Poza tym, wypracowaliśmy sobie status klienta premium, dzięki czemu otrzymujemy oferty na korzystnych warunkach. Dlatego bardziej nam się opłaca leasingować niż kupować za gotówkę - tłumaczy.


WYBRANE DLA CIEBIE


REKLAMA
REKLAMA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

REKLAMA

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 12556

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 663

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane
REKLAMA