REKLAMA
REKLAMA

Trwają negocjacje ws. sprzedaży CH Marino

Autor: PAP/propertynews.pl 5 września 2013 16:42

Trwają negocjacje sprzedaży Centrum Handlowego Marino we Wrocławiu - poinformowali PAP przedstawiciele spółki Gant, właściciela obiektu. W tym momencie nabyciem nieruchomości zainteresowanych jest kilka funduszy.

REKLAMA
Według prezesa Gant, Krzysztofa Brzezińskiego, fundusze są na etapie due diligence obiektu. Do tej pory nie podpisano jednak żadnego listu intencyjnego. Jeśli do transakcji dojdzie jeszcze w tym roku, Gant będzie w stanie spłacić część swojego zadłużenia. Na koniec I półrocza Gant był winny wieżycielom 630 mln złotych. 

Zgodnie ze słowami Brzezińskiego wartość CH Marino ciągle rośnie. Obecnie wynajęto prawie 100 proc. powierzchni handlowej oraz trwają poszukiwania ostatniego najemcy na powierzchnię biurową. Według prezesa satysfakcjonującą stopą kapitalizacji jest 8 proc.

Jednocześnie Gant myśli o redukcji zadłużenia poprzez sprzedaż działek oraz aktywów biurowych.

O możliwej sprzedaży CH Marino mówi się od wielu miesięcy. Jeszcze w kwietniu prezes Brzeziński zapewniał, ze procedura sprzedaży obiektu jest na ostatniej prostej. Jednym z możliwych inwestorów jest Griffin Group.


WYBRANE DLA CIEBIE


REKLAMA
REKLAMA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

REKLAMA

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 4835

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 663

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane
REKLAMA