Trzy fundusze zainteresowane przejęciem Eko Holding

Autor: Parkiet 5 września 2012 09:09

Trzy fundusze zainteresowane przejęciem Eko Holding

Ad­vent jest moc­no zde­ter­mi­no­wa­ny, że­by prze­jąć han­dlo­wą spół­kę Eko Holding. Ma jed­nak kon­ku­ren­tów. Za­in­te­re­so­wa­ne za­ku­pem są też Pen­ta oraz Mid Eu­ro­pa - informuje Parkiet.


Pragnący zachować anonimowość przedstawiciel funduszu Mid Eu­ro­pa stwierdza na łamach Parkietu, że przejmując Żabkę, jego fundusz podkreślał, iż jest zainteresowany dalszą konsolidacją branży spożywczej. W jego opinii Eko Holding to ciekawa spółka i dobrze wpisywałaby się w strategię Mid Eu­ro­pa.

Źródła Parkietu twierdzą, że Penta i Mid Europa mają żal do największego akcjonariusza spółki Krzysztofa Gradeckiego. Uważają, że faworyzuje on Advent. Jak podaje gazeta, Gradecki razem z żoną kontroluje ponad  55 proc. udziałów spółki, wycenianych obecnie na około 129 mln zł.

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • Miron 2012-09-05 21:18:37

    "Penta i Mid Europa mają żal do największego akcjonariusza spółki Krzysztofa Gradeckiego" I słusznie że nie chce im sprzedać. Penta jest zamieszana w poważną aferę polityczną na Słowacji pod nazwą "goryla" a Mid no cóż niewolnictwo w Polsce w wydaniu właściciela żabki widać nie podoba się polskiemu przedsiębiorcy i słusznie.

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)

WYBRANE DLA CIEBIEBĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 11272

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane