REKLAMA
REKLAMA

Twórca Czerwonej Torebki może przejąć słoweńską grupę handlową

Autor: Puls Biznesu 25 marca 2013 09:01

Twórca Czerwonej Torebki może przejąć słoweńską grupę handlową

Mariusz Świtalski, biznesmen znany ze stworzenia Eurocashu, Biedronki i Żabki, a także notowanej od niedawna na GPW Czerwonej Torebki, ma chrapkę na Mercatora, największą słoweńską grupę handlową, notująca na Półwyspie Bałkańskim prawie 3 mld euro przychodów - pisze "Puls Biznesu".

REKLAMA
Jak czytamy w "Pulsie Biznesu", fundusz powiązany z Mariuszem Świtalskim przystąpił do negocjacji i podpisał umowę o poufności. Z nieoficjalnych informacji wynika, że biznesman będzie walczył o Marcatora m.in. z funduszami private equity: Bain Capital, CVC Capital Partners czy Mid Europą, która jest właścicielem Żabki.

Jak podkreśla na łamach "PB" Zbigniew Rekusz, partner w Mid Europie, na wieści o sprzedaży słoweńskiej sieci trzeba podchodzić ostrożnie, ponieważ jej właściciele już od kilku lat deklarują taki zamiar, ale na razie na tym się kończy.

Zarząd Czerwonej Torebki twierdzi natomiast, że nie ma żadnych informacji na temat planowanej przez Świtalskiego transakcji - podaje "PB".

Słoweńska grupa Mercator ma ponad 1,6 tys. sklepów na całych Bałkanach. Poza rodzinnym rynkiem - generującym 55 proc. przychodów - działa w Bośni i Hercegowinie, Chorwacji, Serbii, Czarnogórze, Albanii i Bułgarii.


WYBRANE DLA CIEBIE


REKLAMA
REKLAMA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

REKLAMA

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 13520

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 999781

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 664

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane
REKLAMA