REKLAMA
REKLAMA

UOKiK ukarał Biedronkę sankcją w wysokości 100 tys. zł

Autor: dlahandlu.pl 23 czerwca 2010 15:55

UOKiK ukarał Biedronkę sankcją w wysokości 100 tys. zł

Sąd Ochrony Konkurencji i Konsumentów potwierdził decyzję Prezes UOKiK dotyczącą nałożenia kary finansowej na Jeronimo Martins Dystrybucja. Właściciel sieci sklepów Biedronka podał nieprawdziwe dane zgłaszając zamiar koncentracji.

REKLAMA
W styczniu 2008 roku, na wniosek Jeronimo Martins Dystrybucja (JMD), zostało wszczęte postępowanie w sprawie przejęcia przez spółkę kontroli nad Plus Discount. We wrześniu 2008 roku Prezes UOKiK wydała warunkową zgodę na transakcję.

Jak wynika z ustaleń Urzędu, we wniosku dotyczącym zamiaru przejęcia spółka podała nieprawdziwe informacje. Dotyczyły one liczby funkcjonujących placówek handlu detalicznego uczestników koncentracji w Morągu. Dlatego w grudniu 2008 roku JMD została ukarana sankcją finansową w wysokości 100 tys. zł.

21 czerwca 2010 roku Sąd Ochrony Konkurencji i Konsumentów oddalił odwołanie spółki. SOKiK podzielił stanowisko Urzędu i utrzymał karę nałożoną na Jeronimo Martins Dystrybucja.

Zgodnie z prawem przedsiębiorca, wobec którego została wydana decyzja przez Prezesa UOKiK, może się odwołać do Sądu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Od wyroku SOKiK przysługuje możliwość złożenia apelacji w Sądzie Apelacyjnym.

 

  • Adam 2010-07-03 14:05:44

    Drżyjcie dostawcy biedrony - zrzutka na karę

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)

WYBRANE DLA CIEBIE


REKLAMA
REKLAMA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

REKLAMA

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 11549

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 663

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane
REKLAMA