REKLAMA
REKLAMA

Usługi hostingu zyskują na znaczeniu przy zwiększaniu ruchu w e-sklepie

Autor: dlahandlu.pl 27 stycznia 2011 10:06

Ruch generowany przez odwiedzających sklep internautów oraz konieczność jednoczesnej obsługi dużej liczby e-klientów wymaga dużej mocy obliczeniowej systemu informatycznego, dlatego popularność zyskują usługi firm hostingowych.

REKLAMA

Usługa hostingu polega na udostępnianiu przez dostawcę zasobów własnych serwerów. Do najbardziej popularnych należy m.in. usługa serwera dedykowanego, która polega na wydzieleniu na potrzeby klienta całej maszyny, która jest własnością firmy hostingowej. Nieco tańszym rozwiązaniem jest oferta serwerów wirtualnych. W ramach tej usługi klient otrzymuje określoną powierzchnię dyskową i może swobodnie dysponować miejscem na serwerze w zależności od swoich potrzeb. Za techniczną sprawność serwera odpowiada jego dostawca, natomiast dzierżawca zarządza nim zdalnie.

Z platform hostingowych korzystają zwłaszcza małe i średnie e-sklepy, których aplikacja internetowa jest mniej rozbudowana. Zaletą hostingu są znacznie niższe nakłady finansowe oraz krótszy czas uruchomienia platformy. Dla większych sklepów internetowych lepszym rozwiązaniem będzie kolokacja serwerów, czyli usługa polegająca na wynajęciu miejsca w serwerowni i na fizycznym umieszczeniu w niej serwerów danej firmy.

W Wielkiej Brytanii wartość e-commerce szacowana jest na 38 mld funtów, co stanowi 9,5  proc. całego rynku sprzedaży detalicznej. Wg analityków Kelkoo wartość polskiego e-rynku w roku 2009 wynosiła 2,2 mld funtów brytyjskich, co stanowiło ok. 2  proc. wartości całego rynku sprzedaży w kraju.


WYBRANE DLA CIEBIE


REKLAMA
REKLAMA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

REKLAMA

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 12493

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 999781

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 664

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane
REKLAMA