REKLAMA
REKLAMA

Visa zachęca banki do oferowania terminali płatniczych detalistom

Autor: dlahandlu.pl 18 stycznia 2012 14:34

Visa zachęca banki do oferowania terminali płatniczych detalistom

Na przestrzeni 2011 roku wartość transakcji bezgotówkowych dokonywanych kartami Visa w placówkach handlowo-usługowych w Polsce wzrosła o 14,3 proc. Najszybciej rozwijały się płatności bezgotówkowe kartami debetowymi, których wartość wzrosła do poziomu 10,8 mld euro (o 18,1 proc.)

REKLAMA


Kluczowe znaczenie dla przyśpieszenia rozwoju płatności bezgotówkowych ma rozszerzenie sieci akceptacji, która w Polsce jest cały czas jedną z najmniejszych w Europie. Od 2010 roku Visa prowadzi program Kartą Visa zapłacisz wszędzie, który ma doprowadzić do podwojenia (do 400 tys. punktów w 2015 roku) liczby placówek handlowo-usługowych, akceptujących płatności kartami. W ramach programu uruchomiono już ponad 60 tys. terminali w ponad 50 tys. placówek handlowych. W 2012 roku ma zostać zainstalowanych 90 tys. nowych terminali. W ramach programu banki (m.in. PKO Bank Polski, Bank Millenium) wystawcy kart oferują w pakietach dla małych i średnich firm terminale płatnicze w ramach umowy.
W 2012 roku firma spodziewa się dalszego dwucyfrowego wzrostu liczby transakcji. Takie skokowe wzrosty możliwe są dzięki rozwojowi płatności zbliżeniowych i dokonywanych przy pomocy urządzeń mobilnych: telefonów, smart fonów oraz przez portfel elektroniczny. Zdaniem Petera Ayliffe, prezesa Visa Europe, zrewolucjonizuje to rynek zakupów codziennych.
Plany firmy zakładają w 2012 roku osiągnięcie poziomu kart zbliżeniowych w Europie na poziomie 50 mln sztuk, wprowadzenie na skalę komercyjną smart fonów z aplikacją, umożliwiającą dokonywanie zakupów, a także wprowadzenie elektronicznego portfela do zakupów w handlu internetowym.


WYBRANE DLA CIEBIE


REKLAMA
REKLAMA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

REKLAMA

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 12556

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 663

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane
REKLAMA