REKLAMA
REKLAMA

W 2016 roku 50 mln użytkowników będzie płaciło mobilnie

Autor: wnp.pl 29 lutego 2016 10:35

Liczba osób płacących za produkty i usługi przy użyciu urządzeń mobilnych osiągnie w 2016 roku 50 mln użytkowników na całym świecie - mówi Paweł Witkiewicz, prezes zarządu Cube.ITG. - To o 150 proc. więcej niż w roku ubiegłym.

REKLAMA

Jak wskazuje nasz rozmówca, taki lawinowy wręcz wzrost oznacza większe zyski dla graczy na rynku m-commerce, ale także wyrost zagrożenia atakami cyberprzestępców na transakcje dokonywane na smartfonach.

Analitycy przewidują więc, że uproszczenie procesu zakupów znacząco wpłynie na rozwój e-handlu na urządzeniach przenośnych. - Niestety, wraz z rosnącą skalą zakupów internetowych i mobilnych rośnie liczba ataków i wyłudzeń dokonywanych przez cyberprzestępców – przestrzega prezes Cube.ITG. - Największe straty ponoszą najwięksi gracze, osiągający przychody powyżej 50 mln USD rocznie, jednak zagrożenia są wspólne, niezależnie od skali prowadzonej działalności.

Według ankiety przeprowadzonej w 2014 roku pośród 900 ekspertów od cyberprzestępczości, głównymi zagrożeniami dla bezpieczeństwa płatności internetowych i mobilnych jest używanie w procesie płatniczym publicznych sieci WiFi (26 proc.), kradzież lub zagubienie urządzenia mobilnego (21 proc.), phishing, czyli podszywanie się pod inną osobę lub instytucję (18 proc.), czy słabe zabezpieczenia hasłem (13 proc.).


WYBRANE DLA CIEBIE


REKLAMA
REKLAMA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

REKLAMA

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 11855

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 663

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane
REKLAMA