REKLAMA
REKLAMA

W 2016 roku będą powstawały duże centra handlowe w dużych miastach

Property News 31 grudnia 2015 10:01

Obecnie w budowie jest prawie 600 tys. mkw. powierzchni i są to znowu duże centra handlowe i duże miasta, takie jak: Warszawa, Wrocław , Poznań czy Trójmiasto – zwraca uwagę Anna Wysocka, dyrektor działu wynajmu powierzchni handlowych, JLL.

REKLAMA

 

Rynek powierzchni handlowych w 2015 r. był rynkiem bardzo aktywnym. Otworzyło się prawie 650 tys. mkw. nowoczesnej powierzchni handlowej, co stanowi prawie 35 proc. więcej niż w 2014 r. - Obecnie, we wszystkich obiektach, mamy ponad 13 mln mkw. Powierzchni, z czego najwięcej jest w centrach handlowych – mówi 

Rynek handlowy w 2015 r. był też dość aktywny, jeśli chodzi o najemców, zarówno pod względem nowych wejść, jak i rozwoju portfeli istniejących marek. Zdaniem eksperta, pokazuje to, że polski rynek jest atrakcyjny dla nowych brandów, a klienci nadal potrzebują nowej oferty.

W 2016 r. w budowie są duże obiekty handlowe, interesujące dla najemców i dla klientów i ta aktywność deweloperska będzie nadal duża. - Zainteresowanie deweloperów budową obiektów handlowych przejawia się zarówno w dużych miastach, jak i tych średniej i mniejszej wielkości. Zapowiadane są wejścia nowych marek, jak np. Forever 21, co poprawi atrakcyjność najemców na rynku polskim – mówi Anna Wysocka, dyrektor działu wynajmu powierzchni handlowych, JLL.

 


WYBRANE DLA CIEBIE


REKLAMA
REKLAMA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

REKLAMA

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 12491

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 663

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane
REKLAMA